Trwa ładowanie...
sprawiedliwy

"Sprawiedliwy": Relacja z planu filmowego [wideo]

Share
"Sprawiedliwy": Relacja z planu filmowego [wideo]
Źródło: Robert Pałka/Fotos-Art
d4ktzxg

9 września padł pierwszy klaps na planie filmu *"Sprawiedliwy". Okres zdjęciowy potrwa do 23 października. Zdjęcia realizowane są w Radziejowicach, Kampinosie i w okolicach Spychowa na Mazurach. Scenariusz do filmu napisał Michał Szczerbic, za zdjęcia odpowiada Jacek Petrycki ("Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł").*

Odwiedziliśmy z kamerą plan filmowy i rozmawialiśmy z twórcami.

Producentem jest Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych w Warszawie. Za dystrybucję odpowiada Monolith Films. Premiera produkcji planowana jest na drugą połowę 2015 roku.

d4ktzxg

"Sprawiedliwy" rozpoczyna się w 1942 roku, na terenach kielecczyzny. Uważany za mruka i dziwaka Pajtek (Jacek Braciak) zaprzyjaźnia się z 6-letnią, żydowską dziewczynką Hanią (Ewelina Zawistowska). Od tej pory, na tych dwojga wyobcowanych, nieprzystosowanych i „innych”, czekać będą nie tylko okrucieństwa wojny, ludzka zawiść, ale i sprawiedliwość... Obraz jest debiutem reżyserskim Michała Szczerbica, producenta („Wiedźmin”), scenarzysty („Róża”) i wieloletniego kierownika produkcji („Pianista”) związanego z branżą filmową od ponad trzech dekad. W obsadzie wielopokoleniowa plejada polskich gwiazd: Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Jacek Braciak, Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska.

d4ktzxg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ktzxg
d4ktzxg