Trwa ładowanie...

''Stawka większa niż śmierć'': Piotr Adamczyk o roli Brunnera [wideo]

''Stawka większa niż śmierć'': Piotr Adamczyk o roli Brunnera [wideo]Źródło: Kino Świat
dsb6qoo
dsb6qoo

W sieci można obejrzeć wideo-wywiad z Piotrem Adamczykiem, Hermannem Brunnerem z filmu „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, który do kin trafi już 16 marca.

Z reżyserami bywa tak, że są przyzwyczajeni do ostatniego wizerunku aktora. Jak się zagrało papieża, to są propozycje ról w sutannach, a jak fajtłapę, to otrzymuje się właśnie tego typu propozycje. Tymczasem ja czekam wtedy na postać skrajną. A Brunner, to była rola marzenie!” – mówi Piotr Adamczyk.

Rolą w wojennym thrillerze „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć”, Adamczyk zrywa ostatecznie z wizerunkiem świętego polskiego kina. Zagrany przez niego przeciwnik agenta J-23, sturmbannführer Hermann Brunner, to bezlitosny sadysta, szwarccharakter rodem z filmów Tarantino. O słuszności tego porównania przekonuje zresztą sam aktor: „Kiedy pierwszy raz przyjechałem do Malborka i zobaczyłem ten tłum Niemców i maszyny z drugiej wojny światowej, to miałem wrażenie, że to Tarantino kręci kolejną część „Bękartów wojny”, tymczasem była to „Stawka większa niż śmierć” Patryka Vegi.” – wspomina aktor.

Patryk Vega nie ma wątpliwości, że podjęte przez niego decyzje obsadowe, okazały się strzałem w dziesiątkę: „W polskim kinie pokutuje niestety obsadzenie po tzw. warunkach fizycznych. Idąc tym tropem powinniśmy obsadzić Tomasza Kota w roli Brunnera, a Adamczyk powinien być Klossem, bo jest blondynem. Zdecydowaliśmy się zrobić coś zupełnie innego i dało to niesamowity efekt.

dsb6qoo

Na własnej skórze przekonał się o tym Tomasz Kot. Kiedy odtwórca Klossa po raz pierwszy pojawił się na planie „Stawki”, nie rozpoznał Adamczyka w roli Brunnera. A bezpośrednio przed filmem Vegi występował wraz z nim w spektaklu „Smuteczek, czyli Ostatni Naiwni” w reżyserii Macieja Stuhra. „Podszedłem do niego i… przedstawiłem się. Dopiero jak na mnie spojrzał, coś mnie tknęło. Byłem w szoku, że można tak zmienić faceta.” – wspomina Kot pierwsze spotkanie ze swoim filmowym antagonistą.

"Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" w kinach od 16 marca.

dsb6qoo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsb6qoo