Trwa ładowanie...

Storytel zaprasza do Zakopanego na spotkanie z Przemysławem Bluszczem i kultowym detektywem Marlowe

W najbliższy piątek, 9 sierpnia, w Zakopanem, w ramach współpracy Storytel i festiwalu Kino Letnie Sopot - Zakopane, odbędzie się spotkanie z Przemysławem Bluszczem. Aktor został lektorem serii audiobooków z kultowym detektywem Marlowem w roli głównej i od lat jest fanem twórczości Raymonda Chandlera. Tego dnia również projekcja "Wielkiego snu", filmowej ekranizacji jednej z najgłośniejszych powieści Chandlera z Bogartem w roli głównej.

Storytel zaprasza do Zakopanego na spotkanie z Przemysławem Bluszczem i kultowym detektywem MarloweŹródło: Materiały prasowe
d2bbxos
d2bbxos

Philip Marlowe to jeden z najbardziej znanych prywatnych detektywów. Dokładnie 80 lat temu świat usłyszał o nim po raz pierwszy za sprawą powieści "Głęboki sen" Raymonda Chandlera, która 5 lat później doczekała się ekranizacji. "Wielki sen" w ramach "Piątków ze Storytel" będzie można obejrzeć w kinie letnim już 9 sierpnia.

Piątkową projekcję poprzedzi spotkanie z Przemysławem Bluszczem. Aktor jest wielkim fanem Chandlera i stworzonej przez niego postaci detektywa Philippa Marlowe.

Detektyw Philip Marlowe to bohater mojej młodości. Zaczytywałem się w Chandlerze jeszcze jako nastolatek. Bez przesady mogę powiedzieć, że Marlowe mnie ukształtował.Bliski mi jest jego system wartości. Inteligencja, ironia i unikalne poczucie humoru nawet w najtrudniejszych chwilach dają nadzieję… i wiarę w człowieka. Poza tym, jego skomplikowane i zaprawione idealistycznym romantyzmem relacje z płcią przeciwną… Wszystkie najważniejsze postaci detektywów, które pojawiły się w literaturze później, do Philipa Marlowe i Raymonda Chandlera, mogą mówić – Tato – mówi Przemysław Bluszcz.

Dla Storytel Przemysław Bluszcz przeczyta wszystkie powieści z serii, a już teraz w aplikacji można wysłuchać jego niezwykłej interpretacji "Głęboki sen" i "Żegnaj, laleczko!". Podczas piątkowego spotkania na Kulturalnym Placu Niepodległości, tuż przy strefie Storytel, o godz. 20:00 zaplanowano czytanie na żywo oraz rozmowę z aktorem. Spotkanie poprowadzi Weronika Wawrzkowicz. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny!

d2bbxos

Festiwal Kino letnie Sopot – Zakopane to najdłuższy wakacyjny festiwal filmowy w Polsce. W tym roku to dwunasta edycja tego filmowego wydarzenia. Co roku podczas festiwalu ponad 100 tysięcy widzów ogląda filmy pod gwiazdami w najpopularniejszych polskich kurortach. W tym roku dzięki Provident i AXA bezpłatne projekcje odbywają się w Sopocie na najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz na Kulturalnym Placu Niepodległości w Zakopanem. Dodatkowo w każdy wtorek i środę festiwal cumuje w Giżycku na Mazurach. Pełny repertuar i harmonogram projekcji do sprawdzenia na stronie https://kinoletnie.pl/. Wszystkie wydarzenia i ciekawostki dostępne na wyciągnięcie ręki na profilu: www.facebook.com/mamplannakinoletnie. Festiwal warto podglądać również na Instagramie: #mamplannakinoletnie.

Storytel to cyfrowa usługa abonamentowa, umożliwiająca streaming audiobooków na telefonach, tabletach i komputerach. Aby z niej skorzystać, należy zarejestrować się w serwisie Storytel.pl oraz pobrać darmową aplikację, w której dostępne są tysiące audiobooków w języku polski i angielskim. Platforma działa podobnie do serwisów rozrywkowych z filmami czy muzyką - użytkownik wnosi stałą miesięczną opłatę i może słuchać audiobooków i podcastów bez żadnych ograniczeń. Firma powstała w 2005 r. w Szwecji, działa na 16 rynkach, w Polsce od lutego 2016. www.storytel.pl

d2bbxos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bbxos