Trwa ładowanie...

"Strefa nagości" Urszuli Antoniak na PKO Off Camera.

Share
"Strefa nagości" Urszuli Antoniak na PKO Off Camera.Źródło: East news
d278lqv

*"Strefa nagości" Urszuli Antoniak, zmysłowa opowieść o zauroczeniu i uwodzeniu, wejdzie do kin 12 czerwca. Widzowie 8. edycji Festiwalu PKO Off Camera będą mieli wyjątkową okazję obejrzenia filmu przed premierą kinową. Gościem festiwalu będzie reżyserka Urszula Antoniak, która spotka się z widzami po projekcji filmu "Strefa nagości" 2 maja o godz. 17:00 w Kinie ARS: Reduta. Spotkanie poprowadzi dziennikarka filmowa Anna Tatarska.*

Urszula Antoniak to reżyserka uznawana za jedną z najciekawszych osobowości współczesnego kina europejskiego. Ma na swoim koncie dwa obsypane nagrodami filmy „Nic osobistego” oraz „Code Blue”.

Autorem zdjęć do filmu „Strefa nagości” jest Piotr Sobociński jr, nagrodzony m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć CAMERIMAGE. Jest też dwukrotnym laureatem Orła, nagrody Polskiej Akademii Filmowej za film „Bogowie” Łukasza Palkowskiego (Orły 2015) i „Drogówka” Wojciecha Smarzowskiego (Orły 2013).

d278lqv

W filmie grają dwie debiutantki: Imaan Hammam i Sammy Boonstra. Imaan Hamman w Holandii nazywana jest Kleopatrą ze Wschodu, dlatego, że to we Wschodnim Amsterdamie została zauważona przez agencję modelek. W czasie zdjęć do „Strefy nagości” Imaan miała 15 lat, od tego czasu zrobiła niewiarygodną karierę jako supermodelka. Pojawiła się na okładce American Vogue, a jej zdjęcia ukazały się także we francuskich i włoskich wydaniach tego magazynu. Sammy Boonstra miała 15 lat, kiedy wystąpiła w „Strefie nagości”. Swoją rolę w filmie widziała jako przygodę i nie ma planów, żeby stać się aktorką.

„Strefa nagości” reż. Urszula Antoniak, Polska, Holandia 2014, 73 min. „Strefa nagości” to zmysłowa opowieść o zauroczeniu i uwodzeniu. Dwie piętnastoletnie dziewczyny, Europejka i Arabka, rozpoczynają erotyczną grę, w której trudno powiedzieć, kto jest uwodzicielem, a kto ofiarą. Piękna Arabka w muzułmańskiej chustce emanuje niewinnością. Tajemnica, jaką skrywa, rozpala wyobraźnię wyrafinowanej holenderskiej nastolatki z bogatej dzielnicy. Dziecięce okrucieństwo i sensualność, sny i rzeczywistość mieszają się ze sobą i uzupełniają nawzajem. Dyskurs miłosny między bohaterkami odbywa się bez słów, a tylko w spojrzeniach i gestach.

Reżyserka Urszula Antoniak zdradza skąd pojawił się pomysł na film: „Strefa nagości” zaczęła się od jednego obrazu. Byłam w żeńskim klubie fitness w Amsterdamie. W strefie nagości z prysznicami, saunami, ujrzałam grupę Europejek, kobiet i dziewcząt, wszystkich nagich, a wśród nich trzy Arabki, również nagie, lecz z chustami na głowach. Europejki były tylko pozornie spokojne i beztroskie. Czuły na sobie wzrok innych, miały poczucie wstydu. Arabki natomiast stały, śmiały się i rozmawiały ze sobą, jakby koncepcja zawstydzenia w ogóle nie dotyczyła ich nagich ciał, tak naturalnych i pełnych wdzięku. Ich włosy, które w kulturze arabskiej mają znaczenie erotyczne, były zakryte. Ten obraz był jak piktogram różnic kulturowych, różnic pomiędzy dwoma wersjami erotyzmu.”

„Strefa nagości” to polsko-holenderska koprodukcja Apple Film Production i Topkapi Films. Film powstał w koprodukcji z Canal+ przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Holenderskiego Funduszu Filmowego.

d278lqv

Aktualne informację o filmie i twórcach będą dostępne na fanpage’u SPECTATORA, dystrybutora filmu "Strefa nagości".

d278lqv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d278lqv
d278lqv