Trwa ładowanie...
ddmmd41
ddmmd41

Studniówk@ - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Studniówk@" to film dla nastolatków Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"Studniówk@" to polsko-włoska kooprodukcja, za którą odpowiedzialny jest Włoch Alessandro Leone. Poza młodymi aktorami na ekranie możemy zobaczyć Daniela Olbrychskiego, Roberta Gonerę czy Davida Oakesa.

Studniówk@ - opis fabuły

Akcja komedii "Studniówk@" rozgrywa się w jednej z warszawskich szkół. Uczniowie trzeciej klasy liceum powinni przygotowywać się do matury, jednak zbliżający się wielkimi krokami bal maturalny jest ważniejszy w życiu młodych ludzi.

Większość uczniów nie przygotowuje się do egzaminów, przez co próbna matura nie jest powodem do chluby. Dyrektorka chce odwołać imprezę. W międzyczasie uczniów przejmuje nowa surowa nauczycielka.

ddmmd41

Jednak bohaterowie nie mają wyłącznie problemów związanych ze szkołą. Jedna z głównych bohaterek, Agnieszka, jest ambitna, znajduje się zatem w gronie nielicznych osób w klasie, które poważnie podchodzą do egzaminu dojrzałości. Woli uczyć się niż chodzić ze znajomymi na imprezy. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje gitarzystę rockowego zespołu Kosmę.

Ponadto losy poszczególnych postaci (Zebry, Olki, Hiro, Miszy, Bianki, Kai) zaczynają się powoli komplikować, co grozi karastrofą.

Czy uczniom uda się przekonać do siebie surową wychowawczynię? A może spróbują z nią walczyć? Czy pójdą na wyczekiwany bal maturalny?

Film dla młodzieży "Studniówk@" to pełna zwrotów akcji historia idealna na wieczór nie tylko dla nastolatków.

Studniówk@ - ciekawostki

ddmmd41
  • Film młodzieżowy "Studniówk@" wyreżyserował Alessandro Leone, który był producentem "Bitwy pod Wiedniem" (2012);
  • Zdjęcia do komedii "Studniówk@" rozpoczęły się 2 lipca 2012 roku. Były nagrywane m.in. w XXVII Liceum Ogólnokształcącym na Polnej 5 w Warszawie;
  • Babcię Bunię gra Krystyna Demska-Olbrychska, żona Daniela Olbrychskiego, który również występuje w filmie;
  • W filmie pojawiają się takie utwory jak "Już za rok matura" Czerwone Gitary, "Miłość w Zakopanem" Sławomir, "Wake me up" Avicii, "Na horyzont" Eastwest Rockers, "Polonez a-moll 'Pożegnanie ojczyzny' " Michał Kleofas Ogiński, "Chodź na parkiet" Manufaktura.

Zobacz też: Polskie komedie 2018

Gatunek

Komedia, Obyczajowy, Dla młodzieży

Kraj produkcji

Polska, Włochy

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

05.01.2018

Data polskiej premiery

05.01.2018

Czas trwania

84 min.

Muzyka
Obsada

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

ddmmd41
ddmmd41