Trwa ładowanie...
dzdmsl9

Studniówk@

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
dzdmsl9
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Studniówk@" to polsko-włoska kooprodukcja, za którą odpowiedzialny jest Włoch Alessandro Leone. Poza młodymi aktorami na ekranie możemy zobaczyć Daniela Olbrychskiego, Roberta Gonerę czy Davida Oakesa.

Studniówk@ - opis fabuły

Akcja komedii "Studniówk@" rozgrywa się w jednej z warszawskich szkół. Uczniowie trzeciej klasy liceum powinni przygotowywać się do matury, jednak zbliżający się wielkimi krokami bal maturalny jest ważniejszy w życiu młodych ludzi.

Większość uczniów nie przygotowuje się do egzaminów, przez co próbna matura nie jest powodem do chluby. Dyrektorka chce odwołać imprezę. W międzyczasie uczniów przejmuje nowa surowa nauczycielka.

Jednak bohaterowie nie mają wyłącznie problemów związanych ze szkołą. Jedna z głównych bohaterek, Agnieszka, jest ambitna, znajduje się zatem w gronie nielicznych osób w klasie, które poważnie podchodzą do egzaminu dojrzałości. Woli uczyć się niż chodzić ze znajomymi na imprezy. Wszystko zmienia się, kiedy poznaje gitarzystę rockowego zespołu Kosmę.

Ponadto losy poszczególnych postaci (Zebry, Olki, Hiro, Miszy, Bianki, Kai) zaczynają się powoli komplikować, co grozi karastrofą.

Czy uczniom uda się przekonać do siebie surową wychowawczynię? A może spróbują z nią walczyć? Czy pójdą na wyczekiwany bal maturalny?

Film dla młodzieży "Studniówk@" to pełna zwrotów akcji historia idealna na wieczór nie tylko dla nastolatków.

Studniówk@ - ciekawostki

  • Film młodzieżowy "Studniówk@" wyreżyserował Alessandro Leone, który był producentem "Bitwy pod Wiedniem" (2012);
  • Zdjęcia do komedii "Studniówk@" rozpoczęły się 2 lipca 2012 roku. Były nagrywane m.in. w XXVII Liceum Ogólnokształcącym na Polnej 5 w Warszawie;
  • Babcię Bunię gra Krystyna Demska-Olbrychska, żona Daniela Olbrychskiego, który również występuje w filmie;
  • W filmie pojawiają się takie utwory jak "Już za rok matura" Czerwone Gitary, "Miłość w Zakopanem" Sławomir, "Wake me up" Avicii, "Na horyzont" Eastwest Rockers, "Polonez a-moll 'Pożegnanie ojczyzny' " Michał Kleofas Ogiński, "Chodź na parkiet" Manufaktura.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzdmsl9
dzdmsl9
dzdmsl9