Trwa ładowanie...
d4d82pg
"Świetny film!", "Naprawdę celny strzał!" Arkadiusz Milik i Łukasz Fabiański polecają "Gwiazdy" Jana Kidawy-Błońskiego [WIDEO]

"Świetny film!", "Naprawdę celny strzał!" Arkadiusz Milik i Łukasz Fabiański polecają "Gwiazdy" Jana Kidawy-Błońskiego [WIDEO]

- Zachęcam wszystkich do obejrzenia tego filmu – mówi Arkadiusz Milik. - Wrażenie są bardzo pozytywne. Są piłkarskie emocje i sceny z autentycznych meczów. Prawdziwy kibic, który interesuje się piłką i reprezentacją Polski na pewno będzie miał bardzo fajne wrażenia. Z całego serca zachęcam wszystkich, by poszli do kin – wtóruje koledze Łukasz Fabiański. Snajper Napoli i bramkarz angielskiego Swansea byli pierwszymi widzami filmu "Gwiazdy” Jana Kidawy-Błońskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4d82pg

Kadrowicze Adama Nawałki obejrzeli produkcję w ramach zgrupowania przed zwycięskim meczem z Czarnogórą. Nowe dzieło twórcy "Skazanego na bluesa” i "Różyczki” zobaczył również Zbigniew Boniek. Legendarny piłkarz swoje wrażenia podsumował na Twitterze wpisem – "Świetny film!”.

"Gwiazdy” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. Urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i polskiej reprezentacji ery Kazimierza Górskiego.

W rolę Banasia w „Gwiazdach” wcielił się Mateusz Kościukiewicz ("Wszystko co kocham”, "Bilet na księżyc”), któremu partneruje Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – "Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji "Hercules”. Ponadto w filmie zobaczymy też: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta, Aleksandrę Gintrowską oraz Grażynę Torbicką. "Gwiazdy” to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami.

Posiadający polsko-niemieckie korzenie Jan Banaś (Mateusz Kościukiewicz) dorasta na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem… oddany kumpel Ginter (Sebastian Fabijański). Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena (Karolina Szymczak). Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu "orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

d4d82pg

"Gwiazdy" w kinach od 12 maja.

   Materiały prasowe
d4d82pg

Podziel się opinią

Share

d4d82pg

d4d82pg