Trwa ładowanie...

Święto Niepodległości 11 listopada. Barbara Krafftówna odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę

W Narodowe Święto Niepodległości prezydent przyznaje najważniejsze odznaczenia państwowe. Tym razem jeden z orderów otrzymała z rąk Andrzeja Dudy znana aktorka filmowa i teatralna Barbara Krafftówna.

Święto Niepodległości 11 listopada. Barbara Krafftówna odznaczona przez prezydenta Andrzeja DudęŹródło: East News
d2561k2
d2561k2

Święto Niepodległości to doskonała okazja do wręczenia ważnych odznaczeń dla wybitnych Polaków. W tym roku nie było inaczej.

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda przyjął ważnych gości, których odznaczył medalami. Order Orła Białego otrzymali historyk prof. Andrzej Nowak oraz kardiolog prof. Grażyna Świątecka. Z kolei Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski dostała znana aktorka Barbara Krafftówna (ur. 1928).

Barbara Krafftówna — kariera filmowa i teatralna

Barbara Krafftówna już w czasie II wojny światowej uczęszczała do konspiracyjnego Studia Dramatycznego Iwo Galla. Po zakończeniu wojny rozpoczęła pracę w teatrze. Brała udział w przedstawieniach wystawianych w Teatrze Narodowym, Teatrze Współczesnym czy Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

d2561k2

Poza występami na deskach Barbara Krafftówna grała również w filmach i serialach. Wystąpiła w "Popiele i diamencie" Wajdy, "Rękopisie znalezionym w Saragossie" Hasa czy "Przygodzie z piosenką" Barei.

Ponadto, nie wolno zapominać o tym, że Barbara Krafftówna występowała w Kabarecie Starszych Panów.

Barbara Krafftówna — odznaczenia

Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski to nie pierwsze odznaczenie, które dostała Barbara Krafftówna. Otrzymała bowiem już w 1963 r. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2006 r. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną East News
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną Źródło: East News
d2561k2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2561k2