Trwa ładowanie...
wp

"Szok kulturalny" WP.tv na festiwalu form dokumentalnych w Łodzi

Share
"Szok kulturalny" WP.tv na festiwalu form dokumentalnych w Łodzi
d3yal3o

Program „Szok Kulturalny”, realizowany przez WP.tv, zakwalifikował się do prestiżowego festiwalu „Sztuka i Dokumentacja 2010”.

Festiwal „Sztuka i Dokumentacja 2010” odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia w Łodzi. To jedyny festiwal w Polsce, podczas którego prezentowane są różnorodne formy dokumentowania sztuki, przy czym – jak podkreślają organizatorzy – „Dokumentacja dziś zyskuje dużą autonomię. Nie tylko daje świadectwo, ale też stanowi kolejną warstwę dzieła sztuki. Zarazem ta właśnie sytuacja otwiera nowe perspektywy. Nie oznacza jedynie odtworzenia, a dokumentalista może dodać coś do sztuki.”

„Szok Kulturalny” jest trochę jak "bzik tropikalny", wywołany gorącym klimatem, z tym że miejskiej dżungli. Jest dynamiczny i niekonwencjonalny – wyjaśnia Agnieszka Adamek, pomysłodawczyni oraz prowadząca cykl, dziennikarka telewizji internetowej WP.TV – W świecie, w którym sztuka współczesna zadziwia i szokuje, próbujemy ją nie tyle zbadać czy ocenić, co podejrzeć i podzielić się naszymi spostrzeżeniami.

d3yal3o

Każda część programu trwa 4-5 minut a jej trzon stanowi wywiad z twórcą – reżyserem teatralnym, artystą, fotografem – lub grupą twórczą. Bohaterem każdego odcinka jest inny twórca bądź wydarzenie. Ważną rolę odgrywa także strona wizualna programu, ciekawe zdjęcia i niebanalny montaż, za które odpowiada realizator, Łukasz Borowski.

„Szok Kulturalny” zaprezentowany zostanie obok projektów czołowych polskich artystów – m.in. Michała Brzezińskiego, Angeliki Fojtuch, Doroty Nieznalskiej – oraz grup twórczych, w tym PGR ART. Wyboru dokonało jury w składzie: Aurelia Mandziuk, Łukasz Guzek, Adam Klimczak, Jerzy Grzegorski, Tomasz Komorowski, Karolina Jabłońska oraz Norbert Trzeciak.

Seria „Szok Kulturalny” została dostrzeżona przez osoby związane ze środowiskiem artystycznym, w tym jury festiwalu Sztuka i Dokumentacja. Świadczy to bez wątpienia o jakości merytorycznej oraz realizatorskiej projektu. Niezwykle istotny jest też wkład WP.tv w promocję sztuki i kultury w mediach. - mówi Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.tv i Multimedialnego Wsparcia Portalu

Dziesięć odcinków cyklu, zrealizowanych przez telewizję internetową WP.TV, odnotowało ponad 700 tysięcy odtworzeń, co stawia go w czołówce najpopularniejszych serii emitowanych w portalu.

d3yal3o

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d3yal3o

Podziel się opinią

Share
d3yal3o
d3yal3o