Trwa ładowanie...
d1fae86

"Szósty zmysł" kończy 20 lat. Reżyser nie chciał Osmenta w obsadzie

Mija 20 lat od premiery "Szóstego zmysłu". Reżyser M. Night Shyamalan opowiedział o pracy nad nim. Nie chciał żadnych kompromisów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Haley Joel Osment w filmie "Szósty zmysł"
Haley Joel Osment w filmie "Szósty zmysł" (Materiały prasowe)
d1fae86

M. Night Shyamalan opowiedział w rozmowie z "The Hollywood Reporter" o tym, jak pracował nad "Szóstym zmysłem" – filmem przełomowym w jego karierze. Reżyser wspominał, że gdy w 1997 roku pojechał ze scenariuszem do Los Angeles, by sprawdzić, czy ktoś jest nim zainteresowany, wynajął pokój w hotelu, na który ledwo było go stać.

Shyamalan był znany wówczas w Hollywood jako scenarzysta filmu dla dzieci "Stuart Malutki", który okazał się hitem.

Mimo to cena za scenariusz "Szóstego zmysłu", od jakiej Shyamalan rozpoczął negocjacje, była wysoka: - Muszę zostać reżyserem i weźmiemy za to minimum 1 mln dolarów – powiedział swoim agentom. Dodał, że jeśli nikt nie będzie chciał tyle zapłacić, jest gotów poczekać. Ale nie było takiej potrzeby. Studia zaczęły się licytować o scenariusz. Ostatecznie kupił go Disney.

d1fae86

Zobacz także: Prolog: Renata Kuryłowicz o śmierci i spotkaniuze Stephenem Kingiem

Shyamalan wspominał casting, na który przyszedł Haley Joel Osment. Początkowo reżyser nie chciał, by chłopiec znalazł się w obsadzie. Nie pasował wizualnie do tego, co wyobrażał sobie Shyamalan: - To był słodki aniołek, piękny blondynek. A ja chciałem bardziej tajemniczego, mrocznego dziecka. Więc na początku miałem opory. Ale ujął nas swoją wrażliwością.

"Szósty zmysł" okazał się hitem. Zarobił w sumie 672.8 mln dolarów. Spora w tym zasługa zaskakującego zakończenia, które sprawiło, że wiele osób postanowiło obejrzeć film jeszcze raz, by sprawdzić, jak to możliwe, że dali się oszukać fabule.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1fae86

Podziel się opinią

Share
d1fae86
d1fae86