Trwa ładowanie...

Szubienica przed Festiwalem Filmowym w Gdyni. Aktywiści igrali z lodem

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych przyciąga do Gdyni tłumy widzów, którzy w dniu rozpoczynającym to wydarzenie mogli się natknąć na niecodzienny widok. Szubienica, a pod nią cztery osoby z pętlami na szyjach i bryłami lodu pod nogami.

Share
Szubienica przed Festiwalem Filmowym w Gdyni. Aktywiści igrali z lodemŹródło: East News
d1rz28y

Rozpoczęcie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostało wykorzystane przez aktywistów z grupy Extinction Rebellion, którzy byli odpowiedzialni za happening z szubienicą. Obok czterech "wisielców" stojących na topniejącym lodzie porozstawiano tablice z logiem grupy i hasłami typu: "Obudź się, zanim wyginiesz", "Zmiana klimatu = masowa zagłada".

– Chcemy zwrócić uwagę na śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzkości. Poziom zagrożenia ekologicznego jest krytyczny, dlatego trzeba stosować bardzo wyraziste środki. Cieszymy się, że do dzisiejszej akcji przyłączyli się studenci szkół filmowych – cytuje słowa aktywistów portal trójmiasto.wyborcza.pl.

Reporterka WP Film donosi, że cała akcja zakończyła się ok. godz. 17 rozmontowaniem drewnianej konstrukcji.

d1rz28y

Taki sam happening przeprowadzono w lipcu w niemieckiej Kolonii. Wówczas pętle na szyję założyło sobie troje studentów, którzy również chcieli bić na alarm w sprawie zmian klimatycznych, globalnego ocieplenia itp.

Obejrzyj: Z tymi co się znają - Michał Sadowski

d1rz28y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rz28y
d1rz28y