Trwa ładowanie...
d1mhmci

Szubienica przed Festiwalem Filmowym w Gdyni. Aktywiści igrali z lodem

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych przyciąga do Gdyni tłumy widzów, którzy w dniu rozpoczynającym to wydarzenie mogli się natknąć na niecodzienny widok. Szubienica, a pod nią cztery osoby z pętlami na szyjach i bryłami lodu pod nogami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aktywiści z Extinction Rebellion wykorzystali początek FPFF w Gdyni do przeprowadzenia swojego happeningu
Aktywiści z Extinction Rebellion wykorzystali początek FPFF w Gdyni do przeprowadzenia swojego happeningu (East News)
d1mhmci

Rozpoczęcie Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostało wykorzystane przez aktywistów z grupy Extinction Rebellion, którzy byli odpowiedzialni za happening z szubienicą. Obok czterech "wisielców" stojących na topniejącym lodzie porozstawiano tablice z logiem grupy i hasłami typu: "Obudź się, zanim wyginiesz", "Zmiana klimatu = masowa zagłada".

– Chcemy zwrócić uwagę na śmiertelne niebezpieczeństwo dla ludzkości. Poziom zagrożenia ekologicznego jest krytyczny, dlatego trzeba stosować bardzo wyraziste środki. Cieszymy się, że do dzisiejszej akcji przyłączyli się studenci szkół filmowych – cytuje słowa aktywistów portal trójmiasto.wyborcza.pl.

Zobacz także: "Proceder": tak brzmi polska ulica. Historia rapera, który popełnił samobójstwo [Festiwal w Gdyni]

d1mhmci

Reporterka WP Film donosi, że cała akcja zakończyła się ok. godz. 17 rozmontowaniem drewnianej konstrukcji.

Taki sam happening przeprowadzono w lipcu w niemieckiej Kolonii. Wówczas pętle na szyję założyło sobie troje studentów, którzy również chcieli bić na alarm w sprawie zmian klimatycznych, globalnego ocieplenia itp.

Obejrzyj: Z tymi co się znają - Michał Sadowski

d1mhmci

Podziel się opinią

Share

d1mhmci

d1mhmci