Trwa ładowanie...
d4i6zxq

Tedi i mapa skarbów

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
1
d4i6zxq
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Tedi i mapa skarbów" to kontynuacja przygód zafascynowanego archeologią Tediego, który po raz kolejny musi udać się w niesamowitą pełną przygód podróż. Tym razem nasz bohater i jego przyjaciele ruszają na pomoc porwanej przyjaciółce Sarze.

Tedi i mapa skarbów – opis fabuły

Animacja przygodowa "Tedi i mapa skarbów" opowiada o kolejnych przygodach Tediego i Sary. Dwa lata minęły odkąd drogi Tediego i Sary się rozeszły. Tedi nadal pracuje na budowie i studiuje archeologię. Sara jest uznanym archeologiem. Odnalazła tajemniczy papirus należący do króla Midasa. Zaprosiła Tediego na wystawę do Los Angeles, na której ma zostać odsłonięty drogocenny artefakt.

Tedi bardzo cieszy się z podróży, tym bardziej że chciałby wyznać Sarze swoje uczucia. Jednak częściowo plany psuje mu mumia, która została wygnana z Zaginionego Miasta Inków. Tedi nie ma innego wyjścia, zabiera mumię, psa Jeffa oraz mamusię na wystawę.

Początkowa radość ponownego spotkania nie trwa jednak zbyt długo, ponieważ Sara zostaje porwana przez milionera Jacka Rackhama, który chciałby mieć papirus zamieniający wszystko w złoto. Tediego nie trzeba długo przekonywać. Razem z mumią, psem Jeffem, mamusią i ptakiem Freddym ruszają Sarze na ratunek.

Czy uda im się znaleźć Sarę i odzyskać papirus?

Tedi i mapa skarbów – ciekawostki

  • "Tedi i mapa skarbów" to druga część filmu dla dzieci "Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta" (2012). Zanim reżyser, Enrique Gato nakręcił pełnometrażowy film o przygodach Tediego Jonesa, stworzył dwie krótkometrażówki "Tadeo Jones" (2004) oraz "Tadeo Jones y el sotano maldito" (2007);
  • Komedia przygodowa "Tedi i mapa skarbów" otrzymała trzy statuetki na festiwalach filmowych: nagrodę Goya, nagrodę Gaudi oraz Cinema Writers Circle Award. Ponadto animacja była nominowana do nagrody The Platino Awards for Iberoamerican Cinema;
  • Żaden bohater nie zwraca się w animacji "Tedi i mapa skarbów" do mamusi po imieniu;
  • W hiszpańskim dubbingu Sarze i Jackowi Rackhamowi głos podkładają Miguel Angel Jenner oraz Michelle Jenner, którzy są spokrewnieni (Miguel jest ojcem Michelle).
Tedi i mapa skarbów
Tytuł oryginalny

Tadeo Jones 2: El secreto del Rey Midas

Gatunek

Animacja, Dla dzieci, Komedia, Przygodowy

Kraj produkcji

Hiszpania

Rok produkcji

2016

Data światowej premiery

13.06.2017

Data polskiej premiery

19.01.2018

Czas trwania

86 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada
d4i6zxq

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i6zxq
d4i6zxq
d4i6zxq