Trwa ładowanie...
natalie dormer
01-09-2016 12:05

''The Professor and the Madman'': Natalie Dormer pisze słownik z Melem Gibsonem i Seanem Pennem

''The Professor and the Madman'': Natalie Dormer pisze słownik z Melem Gibsonem i Seanem Pennem
d2lsf44
d2lsf44

Natalie Dormer zasiliła obsadę filmu "The Professor and the Madman", w którym zagra u boku Mela Gibsona i Seana Penna.

Popularna aktorka, znana z "Gry o tron" czy "Igrzysk śmierci", wcieli się we wdowę po mężczyźnie, którego zabił bohater grany przez Seana Penna.

Obraz powstaje na podstawie książki z 1998 roku i opowiada prawdziwą historię powstania oksfordzkiego słownika języka angielskiego (Oxford English Dictionary). - To opowieść o szaleństwie, geniuszu i dwóch pochłoniętych obsesją mężczyzn, którzy zmienili literacką historię - zapowiadają twórcy.

Mel Gibson zagra profesora Jamesa Murraya, który w 1875 roku zaczął prace nad słownikiem. Sean Penn wcieli się w dr. W. C. Minora, który dostarczył ponad 10 tysięcy haseł do wydawnictwa, a także przebywał w zakładzie dla obłąkanych.

d2lsf44

Słownik początkowo powstawał na terenie posesji Murraya na przedmieściach Londynu, gdzie postawiono przybudówkę z blach falistej (zwaną Scriptorium), w której postawiono półki z ponad tysiącem przegródek. Część haseł w słowniku pochodziła od czytelników, do których Murray wystosował apel w gazetach. Na dalszym etapie prac nad słownikiem, musiało powstać nowe, większe Scriptorium już w Oksfordzie ze specjalną skrzynką pocztową.

Farhad Safinia, który napisał scenariusz, zajmie się reżyserią. Todd Komarnicki i John Boorman przygotowali wczesny szkic projektu. Safinia i Gibson pracowali razem przy "Apocalypto".

Oxford English Dictionary uważany jest za najbardziej wyczerpujący i metodyczny słownik języka angielskiego.

Natalie Dormer ostatnio można było oglądać w horrorze "Las samobójców". Jej kolejne filmowe projekty to "The God Four", "Official Secrets" i "In Darkness".

d2lsf44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lsf44