Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Chce nakręcić o nim film

Tomasz Sekielski po "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawie w chowanego" nie zwalnia tempa i pracuje nad kilkoma filmami dokumentalnymi jednocześnie. Jakby tego było mało, teraz zaczął rozważać pokazanie prawdziwej historii o. Tadeusza Rydzyka, który pośrednio zaatakował Sekielskiego podczas sobotniej imprezy Radia Maryja.

Tomasz Sekielski jest oburzony tym, jak Rydzyk broni JaniakaTomasz Sekielski jest oburzony tym, jak Rydzyk broni JaniakaŹródło: AKPA, Facebook
d2w5399
d2w5399

W sobotę 5 grudnia o. Tadeusz Rydzyk wygłosił kontrowersyjną przemowę, skierowaną do gości uczestniczących w obchodach 29. rocznicy Radia Maryja. Redemptorysta odniósł się w niej do sprawy bp. Janiaka, który został zdymisjonowany przez Watykan po doniesieniach, które w swoim filmie nagłośnili bracia Sekielscy.

- To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią, i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem – mówił Rydzyk broniący byłego biskupa kaliskiego.

Tomasz Sekielski poczuł się wywołany do tablicy i odpowiedział założycielowi Radia Maryja podczas swojej cotygodniowej transmisji na Facebooku. - Nie wprost, nie z nazwiska, ale biznesmen z Torunia, o. Tadeusz Rydzyk odniósł się do mojego filmu i stanął w obronie biskupa Janiaka. Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich – mówił z przekąsem twórca filmu "Zabawa w chowanego", którego bp Janiak był antybohaterem uwikłanym w tuszowanie przypadków pedofilii w Kościele.

Zbigniew Zamachowski: "Ojciec Rydzyk jest dość specyficzną postacią"

Sekielski przyznał, że postawa Rydzyka wcale go nie dziwi, bo razem z Janiakiem "od dawna się trzymają, dobrze się znają, pewnie wspólne interesy mają". Przypomniał również, że to nie media pozbawiły Janiaka posady, a Watykan. – Kościół, a nie Sekielscy, zdecydował, że biskup Janiak nie powinien być już biskupem kaliskim.

d2w5399

Cała ta sytuacja skłoniła Tomasz Sekielskiego do rozważań na temat kolejnego projektu, jakim się zajmie jego wytwórnia. - Tak sobie pomyślałem, słuchając tego zacnego biznesmena, że może jednak dam się wam przekonać i może rzeczywiście w jakiejś przyszłości bracia Sekielscy powinni zrobić o nim film – zapowiedział Tomasz Sekielski.

Twórca głośnych dokumentów o pedofilii w polskim Kościele zamierza pokazać obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje Rydzyka. Przedstawić "polityków pielgrzymujących do toruńskiej rozgłośni i  szczodrze sypiących mu kasę". Sekielski podkreślił, że dziś politycy PiS nie widzą w tym nic złego, choć przed laty Jarosław Kaczyński nie był przychylny założycielowi Radia Maryja i sugerował, że jest on rosyjskim agentem, który swoim przekazem szkodzi Polsce. – Ale czasy się zmieniają, sojusznicy polityczni też – skwitował Sekielski.

Odpowiadając na komentarze widzów dokumentalista uspokoił wszystkich czekających na zapowiedziany dawno temu film o SKOK-ach. Ponadto bracia Sekielscy mają wypuścić dokument o Janie Pawle II i jego ewentualnej roli w tuszowaniu afer pedofilskich.

d2w5399

- Będziemy robić film o Janie Pawle II. Będzie trzecia część, w której postaramy się znaleźć odpowiedzi na pytania: co wiedział, czego nie wiedział, co robił, czego nie robił Jan Paweł II jeśli chodzi o walkę z przestępstwami seksualnymi, których dopuszczali się duchowni w trakcie jego pontyfikatu – mówił Sekielski kilka miesięcy temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2w5399
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w5399