ycipk-1qoint

Tomasz Sekielski zapowiedział film o tuszowaniu pedofilii przez Jana Pawła II

Tomasz Sekielski właśnie zapowiedział kolejny film o pedofilii w Kościele katolickim. Tym razem przyjrzy się działaniom papieża Jana Pawła II w kwestii zwalczania patologicznych zachowań księży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sekielski zapowiedział kolejny film o pedofilii
Tomasz Sekielski zapowiedział kolejny film o pedofilii (East News)
ycipk-1qoint

Po sukcesie dokumentu "Tylko nie mów nikomu", który obecnie ma ponad 22 mln wyświetleń, bracia Sekielscy kontynuują nagłaśnianie pedofilii w Kościele. Jeszcze tej jesieni ukaże się drugi film "Zabawa w chowanego", podejmujący tajemniczy wątek, którego nie rozwinięto w poprzedniej produkcji. Sekielscy na razie nie zdradzają szczegółów. Całkowity budżet filmu ponownie został zebrany dzięki anonimowym darczyńcom.

Na Facebooku Tomasz Sekielski właśnie ogłosił powstanie trzeciej produkcji na ten temat. Ma ona skupiać się wyłącznie na postaci Jana Pawła II i jego najbliższych współpracowników. Czy papież był świadomy skali problemu pedofilii? W jakim stopniu próbował ją zwalczać? Na te pytania reporterzy chcą znaleźć odpowiedzi.

ycipk-1qoint

Sekielscy zrealizują film za granicą

Skala projektu ma przewyższać dotychczasowe działania dokumentalistów. Sekielski planuje zebrać materiały także poza granicami kraju, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Dziennikarz chce dotrzeć do archiwów i świadków wydarzeń, które mogą odkryć prawdę o wieloletnim tuszowaniu pedofilii w instytucjach kościelnych.

Po raz kolejny bracia Sekielscy rozpoczynają internetową zbiórkę funduszy na Patronite. Dokument o roli papieża w procederze ukrywania skandali w Kościele ma być zamknięciem trylogii pedofilskiej. Tomasz Sekielski podkreśla, że nie chce szkalować imienia Jana Pawła II, ale zweryfikować informacje u źródeł.

Najpierw powstanie film o aferze SKOK

ycipk-1qoint

W międzyczasie wiosną 2020 r. ma zostać opublikowany dokument Sekielskich o aferze SKOK-ów. Fani dokumentalistów już sfinansowali jego produkcję. Temat zapewne odbije się szerokim echem, gdyż twórcy podkreślają, że w sprawę zamieszani są politycy po obu stronach barykady, służby specjalne, celebryci, mafia i dziennikarze.

Polub WP Film
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1qoint

ycipk-1qoint
ycipk-1qoint