Trwa ładowanie...

Tomasz Sekielski zapowiedział film o tuszowaniu pedofilii przez Jana Pawła II

Tomasz Sekielski właśnie zapowiedział kolejny film o pedofilii w Kościele katolickim. Tym razem przyjrzy się działaniom papieża Jana Pawła II w kwestii zwalczania patologicznych zachowań księży.

Share
Tomasz Sekielski zapowiedział film o tuszowaniu pedofilii przez Jana Pawła II
Źródło: East News
d5gz9ky

Po sukcesie dokumentu "Tylko nie mów nikomu", który obecnie ma ponad 22 mln wyświetleń, bracia Sekielscy kontynuują nagłaśnianie pedofilii w Kościele. Jeszcze tej jesieni ukaże się drugi film "Zabawa w chowanego", podejmujący tajemniczy wątek, którego nie rozwinięto w poprzedniej produkcji. Sekielscy na razie nie zdradzają szczegółów. Całkowity budżet filmu ponownie został zebrany dzięki anonimowym darczyńcom.

Na Facebooku Tomasz Sekielski właśnie ogłosił powstanie trzeciej produkcji na ten temat. Ma ona skupiać się wyłącznie na postaci Jana Pawła II i jego najbliższych współpracowników. Czy papież był świadomy skali problemu pedofilii? W jakim stopniu próbował ją zwalczać? Na te pytania reporterzy chcą znaleźć odpowiedzi.

Sekielscy zrealizują film za granicą

Skala projektu ma przewyższać dotychczasowe działania dokumentalistów. Sekielski planuje zebrać materiały także poza granicami kraju, m.in. w Watykanie, Włoszech, Austrii, Irlandii, USA, Meksyku i na Dominikanie. Dziennikarz chce dotrzeć do archiwów i świadków wydarzeń, które mogą odkryć prawdę o wieloletnim tuszowaniu pedofilii w instytucjach kościelnych.

d5gz9ky

Po raz kolejny bracia Sekielscy rozpoczynają internetową zbiórkę funduszy na Patronite. Dokument o roli papieża w procederze ukrywania skandali w Kościele ma być zamknięciem trylogii pedofilskiej. Tomasz Sekielski podkreśla, że nie chce szkalować imienia Jana Pawła II, ale zweryfikować informacje u źródeł.

Najpierw powstanie film o aferze SKOK

W międzyczasie wiosną 2020 r. ma zostać opublikowany dokument Sekielskich o aferze SKOK-ów. Fani dokumentalistów już sfinansowali jego produkcję. Temat zapewne odbije się szerokim echem, gdyż twórcy podkreślają, że w sprawę zamieszani są politycy po obu stronach barykady, służby specjalne, celebryci, mafia i dziennikarze.

d5gz9ky

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5gz9ky
d5gz9ky