TOP 17: najciekawsze premiery kinowe marca 2017
Marcowy repertuar pęka w szwach od ciekawych propozycji. Wskazuje na to aż 17 wytypowanych przez nas premier, obok których nie warto przechodzić obojętnie. Jak zwykle nie brakuje tu mocnego, męskiego kina, rodzinnych animacji, baśniowych opowieści, mrocznych kryminałów czy festiwalowych hitów.
03.03.2017 | aktual.: 03.03.2017 14:08
Obok hollywoodzkich produkcji pojawiają się intrygujące filmy tworzone nad Wisłą, żeby tylko wspomnieć o „Amoku” i „Wściekłości”. Z kolei „Azyl” i „Maria Curie-Skłodowska” to międzynarodowe koprodukcje, które skupiają swoją uwagę na niezwykłych losach znanych Polaków.
Marzec 2017 to również ważny miesiąc dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki. „Logan: Wolverine”, „Kong: Wyspa Czaszki” czy „Ghost in the Shell” to murowane hity. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć w kinie w ciągu najbliższych tygodni.
„Logan: Wolverine”, premiera: 3 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Logan: Wolverine”?
W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.
„Mr. Gaga”, premiera: 10 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Mr. Gaga”?
Bohater dokumentu Tomera Heymanna, dyrektor artystyczny słynnego Batsheva Dance Company, jest jednym z najbardziej innowacyjnych i oryginalnych współczesnych choreografów, który zmienił myślenie o tej sztuce. Stworzył własny język tańca – GaGa. Ruch stał się dla niego sposobem rozumienia siebie, oswojenia zwierzęcia, które drzemie w każdym z nas.
„Wściekłość”, premiera: 17 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Wściekłość”?
Chcesz się przekonać, że polskie kino nie stoi wyłącznie komediami romantycznymi i ekranizacjami lektur? Lubisz mroczne, wielowątkowe historie o życiu współczesnych rodzin? Oczekujesz od filmu inteligentnych rozwiązań i zaskoczeń? Koniecznie zwróć uwagę na „Wściekłość”.
Adam (Jakub Świderski), młody prezenter telewizji, ma żonę i dwójkę dzieci oraz wizję zawodowego awansu. Pewnego wieczoru po małżeńskiej kłótni mężczyzna wdaje się w romans, który doprowadza jego żonę do załamania nerwowego. Podczas długiego joggingu bohatera filmu spotyka szereg niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji. Ten bieg może odmienić jego życie.
„American Honey”, premiera: 31 marca
Dlaczego warto zobaczyć „American Honey”?
18-letnia Star o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów
„Power Rangers”, premiera: 24 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Power Rangers”?
Piątka nastolatków staje przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako Power Rangers.
„Chata”, premiera: 10 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Chatę”?
Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga.
„Ozzy”, premiera: 3 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Ozzy'ego”?
Ozzy to przesłodki piesek rasy beagle, ukochany pieszczoch całej rodziny. Kiedy jego właściciele wyjeżdżają w daleką podróż, Ozzy trafia do luksusowego spa dla psów. Szybko okazuje się jednak, że wyglądający na raj hotel, to tak naprawdę prawdziwa szkoła przetrwania.
„Munio: Strażnik Księżyca”, premiera: 10 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Munio: Strażnik Księżyca”?
W pewnej magicznej krainie, wesoły psotnik, Munio, niespodziewanie i ku zaskoczeniu wszystkich zostaje wybrany do arcyważnego zadania – wraz z bohaterskim Stalonem mają strzec Księżyca i Słońca. Dla beztroskiego i kochającego zabawę Munia to nie lada wyzwanie! Niestety, dość szybko z serii niefortunnych zdarzeń i nadarzającej się okazji korzysta zły mag, który wykrada Księżyc i Słońce...
„Dalida: Skazana na miłość”, Premiera: 31 marca
Dlaczego warto zobaczyć film „Dalida: Skazana na miłość”?
Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci.
“T2: Trainspotting”, premiera: 3 marca
Dlaczego warto zobaczyć “T2: Trainspotting”?
Druga część kultowego filmu lat dziewięćdziesiątych XX wieku, dzięki której poznamy dalsze losy Marka Rentona (Ewan McGregor). Dowiemy się, czy rzeczywiście udało mu się wyrwać na dobre z brudnego, podziemnego życia Edynburga i heroinowego nałogu, przestępczego półświatka, w którym każdy czyn motywowany jest narkotykowym głodem.
“Maria Skłodowska-Curie”, premiera: 3 marca
Dlaczego warto zobaczyć “Marię Skłodowska-Curie”?
"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn.
„Kong: Wyspa Czaszki”, premiera: 10 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Kong: Wyspę Czaszki”?
**Chcesz się przekonać, czy King Kong pasuje do kina wojennego z wietnamską scenerią? Lubisz się pośmiać, a przy okazji pozachwycać niesamowitymi efektami specjalnymi? I czy wspominałem, że w obsadzie znaleźli się tacy ulubieńcy tłumów jak Tom Hiddleston i Brie Larson? „Kong: Wyspa Czaszki” to jeden z najbardziej wyczekiwany film roku.
Film śledzi losy zespołu badaczy, którzy zapuszczają się w głąb niezbadanej wyspy położonej na Pacyfiku — tak samo pięknej, jak i zdradliwej — nie wiedząc, że wchodzą na teren należący do mitycznego King Konga.
„Piękna i Bestia”, premiera: 17 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Piękną i Bestię”?
Zobacz słynną historię i postacie w niezwykłej aktorskiej adaptacji filmu animowanego “Piękna i Bestia”. W rolach głównych występują Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Audra McDonald, Gugu Mbatha-Raw, Hattie Morahan, Nathan Mack, Ian McKellen i Emma Thompson.
“Azyl”, premiera: 24 marca
Dlaczego warto zobaczyć “Azyl”?
Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich.
„Amok”, premiera: 24 marca
Dlaczego warto zobaczyć „Amok”?
Krystian Bala (Mateusz Kościukiewicz) właśnie wydaje swoją najnowszą powieść "Amok", która przypadkowo trafia w ręce inspektora Jacka Sokolskiego (Łukasz Simlat), wycofanego introwertyka z mroczną przeszłością. Dociekliwy funkcjonariusz odnajduje podobieństwa między opisaną w książce zbrodnią a brutalnym zabójstwem niejakiego Mariusza Roszewskiego sprzed kilku lat.
“Ghost in the Shell”, premiera: 31 marca
Dlaczego warto zobaczyć “Ghost in the Shell”?
Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, która stanie przed obliczem wroga, pragnącego wymazać postępy technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.