Trudna relacja ojca z dzieckiem. "Córka trenera" na DVD już od 3 lipca
"Córka trenera”, najnowszy film Łukasza Grzegorzka, autora głośnego "Kampera”, to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Znakomita produkcja, w której główne role zagrali Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Bartłomiej Kowalski i Piotr Żurawski zadebiutuje na DVD i VOD już 3 lipca.
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.
"Córka trenera”, najnowszy film Łukasza Grzegorzka, autora głośnego "Kampera”, to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Znakomita produkcja, w której główne role zagrali Jacek Braciak, Karolina Bruchnicka, Agata Buzek, Bartłomiej Kowalski i Piotr Żurawski zadebiutuje na DVD i VOD już 3 lipca.
Upalne lato. Maciej Kornet (Jacek Braciak) podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią (Karolina Bruchnicka). Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby, aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor (Bartłomiej Kowalski), dobrze zapowiadający się zawodnik, którego Maciej Kornet zacznie trenować. Dzięki niemu Wiktoria otworzy się na nowe doznania. Pierwszy papieros, pierwszy kieliszek alkoholu, pierwsza miłość. Cała trójka wyruszy w długą podróż rozklekotanym vanem, podczas której każdy będzie chciał osiągnąć swój cel.
"Córka trenera” to drugi pełnometrażowy film w reżyserii Łukasza Grzegorzka, autora entuzjastycznie przyjętego przez widzów i krytyków "Kampera”. Główne role zagrali: czterokrotny zdobywca Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł - Jacek Braciak ("Kler”), tegoroczna absolwentka wydziału aktorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej - Karolina Bruchnicka, trzykrotna laureatka Polskiej Nagrody Filmowej Orzeł - Agata Buzek ("Rewers”), debiutujący na dużym ekranie Bartłomiej Kowalski i nominowany do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Piotr Żurawski ("Kamper”).
– Nieważne, że dziś przegrałeś. Za trzy lata masz zagrać na Wimbledonie, mawiał mój tata trener po tym jak przegrywałem mecz. Był control-freakiem tak bardzo skoncentrowanym na osiągnięciu wyniku, że nawet nie zauważył, gdy stał się jedynym, który tego pragnie – wspomina Łukasz Grzegorzek, reżyser i współscenarzysta filmu "Córka trenera”.
– Chciałem zrobić "Córkę trenera”, by odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego mój ojciec poświęcił wszystko, by nic nie osiągnąć. Postać komiczna, wzbudzająca litość, skazana na porażkę. Współczesny Don Kichot, odważny, bezkompromisowy w dążeniu do celu. Ale też choleryczny i nie znoszący sprzeciwu, niezwykle okrutny podczas treningów, czy wyjazdów turniejowych – dodaje filmowiec.
– Na pierwsze spotkanie Łukasz przyniósł kartkę ze szkicem historii o nastoletnim tenisiście i jego ojcu-trenerze. Chciał się oderwać od autobiograficznych źródeł, liczył, że mu w tym pomogę. Ale najpierw kazał mi jechać do Nysy, żebym pomieszkał i potrenował z jego tatą – wspomina drugi scenarzysta Krzysztof Umiński.
"Córka trenera” to komediodramat. Twórcy zadbali o to by w filmie nie zabrakło chwil wzruszenia, ale też, by poczucia humoru było pod dostatkiem. – W "Córce trenera” nie ma wielkich efektów, wybuchów, wyścigów, czy innego typu "błyskotek”, które mogłyby odciągnąć uwagę widza od esencji jaką jest relacja ojca i córki, ich emocje i reakcje na siebie nawzajem – wyjaśnia producentka filmu Natalia Grzegorzek.
W realizację filmu zaangażowanych było wiele osób, które współpracowały już z Łukaszem Grzegorzkiem przy okazji jego debiutanckiego "Kampera”. – Podczas realizacji "Kampera” zgromadziliśmy na planie cudowną ekipę komandosów. Wszyscy mieliśmy świadomość, że może zakończyć się "grekiem Zorbą", epicką katastrofą, a jednak daliśmy z siebie wszystko.
Rdzeń ekipy pozostał niezmienny – mówi producentka. – Jeśli chodzi o aktorów to podoba mi się, że doszło do zamiany ról. Pierwszoplanowy w "Kamperze” Piotrek Żurawski w "Córce trenera” zagrał epizod, a drugoplanowy w "Kamperze” Jacek Braciak tu zagrał główną rolę, właściwie nie schodzi z ekranu, scenariusz był pisany z myślą o nim. Jacek oddał tej roli całego siebie – dodaje Natalia Grzegorzek.
Zanim wszedł na plan, Jacek Braciak poddał się rygorystycznemu treningowi przygotowującemu go do wymagającej fizycznie roli. – Czytałem o tenisie, rozmawiałem z zawodnikami i trenerami, obserwowałem nastoletnie tenisistki na Instagramie. Ale chyba najcenniejsze były własne doświadczenia związane z boksem tajskim: ból, frustracja, euforia; krwiaki, lód, wieczny odór maści chłodzącej; gadki o zbijaniu wagi, białku i aminokwasach. Córka trenera wiele zawdzięcza osobom, z którymi trenuję – wspomina scenarzysta Krzysztof Umiński.
Premiera filmu "Córka trenera” odbyła się w lipcu 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Obraz był również pokazywany na FilmFestival Cottbus (nagroda dla Najlepszego Filmu Młodzieżowego), na Forum Kina Europejskiego "Cinergia” w Łodzi (Nagroda Publiczności), we Wrześni na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia” (nagroda za Najlepszą rolę męską dla Jacka Braciaka) oraz w Krakowie na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA (nagrody dla Najlepszego Aktora – Jacek Braciak, Rising Star – Karolina Bruchnicka, Honorowe Wyróżnienie KIPA - Natalia Grzegorzek).
DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:
• ZWIASTUN
• TELEDYSK
• MAKING OF
Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD
W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.