Trwa ładowanie...
d1zu73p

''Truth'': telewizja nie chce emitować reklam filmu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Truth'': telewizja nie chce emitować reklam filmu
d1zu73p

Telewizja CBS nie chce emitować reklam dramatu "Truth", który opowiada o dziennikarzach, którzy niegdyś dla tej stacji pracowali.

Film "Truth" zainspirowany został prawdziwymi wydarzeniami i tak zwaną Rathergate. Według pewnych dokumentów, prezydent George W. Bush korzystał z uprzywilejowanego statusu w czasie swojej służby, jako pilot w Gwardii Narodowej w Teksasie na początku lat 70. Sprawa wyszła na jaw we wrześniu 2004 roku, kiedy poruszył ją Dan Rather w programie "60 minutes" stacji CBS. Rewelacje wywołały burzę. Zakwestionowano autentyczność dokumentów i rzetelność śledztwa dziennikarskiego Rathera (gra go Robert Redford) oraz jego producentki Mary Mapes (Cate Blanchett) oraz kilku innych członków zespołu. Wszyscy stracili pracę.

Telewizja CBS odmówiła producentom "Truth" sprzedaży czasu antenowego na emisję reklamy filmu. Odmowa przyszła już ponoć dwa tygodnie temu, ale dopiero teraz (w dniu amerykańskiej premiery) została publicznie ujawniona.

Przypomnijmy, że poza Blanchett i Redfordem w filmie grają Topher Grace, Elisabeth Moss i Dennis Quaid. Film na podstawie własnego scenariusza wyreżyserował James Vanderbilt.

d1zu73p

Podziel się opinią

Share

d1zu73p

d1zu73p