Trwa ładowanie...
berlinale

Trzydniowa sesja stacjonarna ScripTeast Berlinale zakończona

Share
Trzydniowa sesja stacjonarna ScripTeast Berlinale zakończona
d1j5k36

Zakończyła się trzydniowa sesja stacjonarna ScripTeast na 61. Berlinale. Autorzy projektów tegorocznej edycji programu odbyli spotkania z Kierownikami Naukowymi, dyskutując o nowych wersjach scenariuszy, brali ponadto udział w festiwalowych pokazach oraz imprezach towarzyszących festiwalowi, nawiązując międzynarodowe kontakty. W ramach Talent Campus spotkali się z Wimem Wendersem i Danisem Tanovicem.

Dzięki współpracy ScripTeast i Collegium Hungaricum odbyła się również dyskusja „Prawdziwe historie: Pisanie scenariuszy w Europie Wschodniej”, w czasie której analizowano proces powstawania scenariuszy w regionie. Jednym z przykładów omawianych podczas spotkania był film „The House” Zuzany Liovej, pierwszej laureatki nagrody ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego. „The House”, zrealizowany w słowacko-czeskiej koprodukcji, miał światową premierę na tegorocznym Berlinale w sekcji Forum i po poniedziałkowych pokazach uzyskał bardzo wysokie oceny krytyków. Krytycy zgodnie podkreślali wysoką jakość filmu i scenariusza, na podstawie którego został zrealizowany.


„The House” jest kolejnym, po „The Womb” Benedeka Fliegaufa (laureat drugiej edycji Nagrody ScripTeast imienia Krzysztofa Kieślowskiego), filmem który odniósł sukces na międzynarodowym festiwalu. Nagrodzony przez Junior Jury na festiwalu w Locarno „The Womb”, oprócz dystrybucji w wielu krajach europejskich, został wprowadzony na rynek amerykański. Inny film, zrealizowany na podstawie scenariusza rozwijanego w ramach ScripTeast, film „Tilt” debiut reżyserski Wiktora Chouchkova Juniora, zostanie pokazany na zbliżającym się międzynarodowym festiwalu w Sofii.

d1j5k36

ScripTeast jest najbardziej efektywnym programem scenariuszowym – zostało już zrealizowanych osiem filmów na podstawie scenariuszy, które brały udział w kolejnych edycjach programu. Do zdjęć przygotowuje się kolejny projekt „The Japanese Dog” Ioana Antoci, który produkować będzie Tudor Giurgiu, producent „Niebezpiecznych związków”.

W berlińskiej sesji ScripTeast wzięli udział autorzy projektów: „Sanktuarium” („Sanctuary” ) Wojciech Kasperski (Polska), „Między nami” („What’s between us”) Natalia Koryncka-Gruz i Marek Modzelewski (Polska), „Ojciec” („Father”) Artur Urbański (Polska), „Ten Commandments” Gabor Herendi i Reka Divinyi (Węgry), „Football for beginners” Jaak Kilmi i Andres Keil (Estonia), „Nightlife” Damjan Kozole (Słowenia) i Ognjen Svilicic (Chorwacja), „Car Park” Bence Miklauzic i Ferenc Lengyel (Węgry), „Beyond all words” Alexandra M. Paun (Rumunia), „The Cowards” Andrea Sedlackova (Czechy), „Town of Otol” Laura Sivakova i Biba Bohinska (Słowacja), „False Witness” Iglika Triffonova (Bułgaria).

ScripTeast został stworzony i od strony artystycznej jest kierowany przez polskiego reżysera i producenta Dariusza Jabłońskiego, we współpracy z jego najbliższymi współpracownikami, producentkami: Violettą Kamińską i Izabelą Wójcik. Wspólnie, obok szerokiej, międzynarodowej działalności produkcyjnej realizowanej przez Apple Film Production i Avocado TV, stworzyli również Niezależną Fundację Filmową, która promuje ambitne filmy i ich twórców z Polski oraz Europy Wschodniej i Środkowej.

** [

JAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ POSTACIE Z "KEVINA" ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-dzis-wygladaja-bohaterowie-kevina-6025276617331841g )**

d1j5k36

**[

CZY LAMIA Z "SEKSMISJI" MOCNO SIĘ ZMIENIŁA? ]( http://film.wp.pl/pamietacie-seksmisje-6025276006806657g ) * * [

EROTYCZNA PRZESZŁOŚĆ JOANNY KRUPY ]( http://teleshow.wp.pl/gid,13101910,img,13102011,kat,1024835,title,Joanna-Krupa-wystapila-w-erotycznym-filmie-Sno op-Dogga,galeria.html ) * *[

WALDUŚ Z "KIEPSKICH" WZIĄŁ ŚLUB! FOTO! ]( http://teleshow.wp.pl/swiat-wedlug-kiepskich-waldus-sie-ozenil-6026602722247809g )**

d1j5k36

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1j5k36
d1j5k36