Trwa ładowanie...
d4ab5cq
Aktualności
+1

TVP i BBC o I wojnie światowej

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP i BBC o I wojnie światowej
(mat. promocyjne)
d4ab5cq

Już w listopadzie na antenie TVP1 pojawi się brytyjsko-polski miniserial "Dzwony wojny" ("The Passing Bells"), opowieść o czasach I wojny światowej.

Akcja opowieści rozgrywa się w latach 1914 - 1918. Na ekranie równolegle do wielkich wydarzeń historycznych toczą się losy dwóch młodych żołnierzy - Thomasa i Michaela. Obaj ochoczo przystępują do służby dla swojej ojczyzny. Wojna nie będzie miała jednak dla nich litości - i to bez względu na stronę, po której się opowiedzą. Sprawi, że szybko dojrzeją, stracą przyjaciół, ale odnajdą też miłość.

W głównych rolach występują Patrick Gibson i Jack Lowden, a partnerują im Sabrina Bartlett i Erika Karkuszewska - debiutantka, studentka warszawskiej Akademii Teatralnej.

d4ab5cq

Autorem scenariusza jest Tony Jordan ("Przekręt", "Życie na Marsie"). Zdjęciami zajęli się polscy operatorzy - Jacek Petrycki i Tomasz Naumiuk. Scenografię opracowały natomiast Ashleigh Jeffers i Ewa Skoczkowska.

Serial został zrealizowany we współpracy BBC i TVP z okazji obchodów 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej. Na cykl złoży się pięć 30-minutowych odcinków.

Wcześniej telewizje pracowały przy innym wojennym serialu - "Szpiegach w Warszawie".

Emisja "Dzwonów wojny" zapowiedziana została na 10 i 11 listopada.

d4ab5cq

Podziel się opinią

Share

d4ab5cq

d4ab5cq