Trwa ładowanie...

Twórca "Johna Wicka" bierze się za hit fantasy. Sony finansuje

Derek Kolstad dowiódł swojej wartości jako autor świetnych opowieści sensacyjnych. Teraz sprawdzi się przy adaptacji bestsellerowej powieści fantasy. To może być początek kolejnej sagi.

Share
Twórca "Johna Wicka" bierze się za hit fantasy. Sony finansuje
Źródło: Materiały prasowe
d2fqkc1

Serwis "Variety" dowiedział się, że Derek Kolstad odpowie za scenariusz filmu "A Darker Shade of Magic", czyli ekranizacji pierwszej książki z serii "Odcienie magii" V.E. Schwab. Scenarzysta będzie ściśle współpracował z Nealem Moritzem, producentem takich hitów jak seria "Szybcy i wściekli" czy "Prison Break". Całość sfinansuje wytwórnia Sony.

Obejrzyj: "John Wick 3". Keanu Reeves opowiada o roli

Derek Kolstad to przede wszystkim twórca serii "John Wick", która zarobiła w box office prawie 600 mln dol. Czwarta część ma się pojawić w 2021 r., tymczasem Kolstad pracuje już nad scenariuszem do takich projektów jak "Hitman", "Just Cause" i serialu Marvela "The Falcon and the Winter Soldier".

d2fqkc1

Jeżeli chodzi o "Odcienie magii", to jest to bestsellerowa seria powieści fantasy, która składa się z trzech tomów wydanych w latach 2015-2017. W Polsce zostały wydane nakładem Zysk i S-ka, które tak prezentuje treść pierwszej części, zatytułowanej "Mroczniejszy odcień magii":

attends the Premiere Of Summit Entertainment's "John Wick: Chapter Two at ArcLight Hollywood on January 30, 2017 in Hollywood, California. Keanu Reeves i Derek Kolstad/Getty Images
attends the Premiere Of Summit Entertainment's "John Wick: Chapter Two at ArcLight Hollywood on January 30, 2017 in Hollywood, California. Źródło: Keanu Reeves i Derek Kolstad/Getty Images

Witajcie w Szarym Londynie – brudnym i nudnym, pozbawionym magii, rządzonym przez szalonego króla Jerzego III. Istnieje też Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię. A niegdyś, dawno temu, istniał jeszcze Czarny Londyn... Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina.

Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu – jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy światami – i działa jako posłaniec między Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt – bardzo niebezpieczne hobby, o czym przekonuje się na własnej skórze, kiedy wpada w pułapkę wraz z zakazanym przedmiotem z Czarnego Londynu. Ucieka więc do Szarego, gdzie z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach, która najpierw go okrada, potem ratuje przed groźnym wrogiem, a na koniec wymusza na nim wspólną podróż do alternatywnej krainy, której stawką jest uratowanie wszystkich światów…

d2fqkc1

Podziel się opinią

Share
d2fqkc1
d2fqkc1