Trwa ładowanie...

Ukradli trumnę z ciałem Charliego Chaplina! Zdjęcia z filmu ''Cena sławy''

Ukradli trumnę z ciałem Charliego Chaplina! Zdjęcia z filmu ''Cena sławy''Źródło: mat. dystrybutora
d3t75os
d3t75os

10 lipca do polskich kin wejdzie „Cena sławy”. To najnowszy film Xaviera Beauvois – twórcy głośnych „Ludzi Boga”, który opowiada prawdziwą historię kradzieży trumny z ciałem Charliego Chaplina. Prezentujemy oficjalne zdjęcia z „Ceny sławy”.

25 grudnia 1977 roku, w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w wieku 88 lat zmarł Charlie Chaplin – brytyjski aktor i reżyser, uznawany za najwybitniejszą i najbardziej rozpoznawalną z postaci światowego kina. Dwa dni później odbył się skromny pogrzeb w otoczeniu najbliższej rodziny. Po upływie dwóch miesięcy, pogrążona w żałobie rodzina doznała szoku. 1 marca 1978 roku grób Charliego Chaplina został rozkopany a trumna wraz z ciałem wykradziona przez anonimowych sprawców. Jak się później okazało, tego nietypowego przestępstwa dopuścili się dwaj imigranci: 24-letni Polak i 38-letni Bułgar. W zamian za oddanie ciała, mężczyźni zażądali wysokiego okupu od żony zmarłego. To właśnie ta prawdziwa historia stała się inspiracją dla Xaviera Beauvois – twórcy głośnych „Ludzi Boga”, do powstania jego najnowszego filmu „Cena sławy”. W tej przewrotnej, pełnej ujmującego ciepła i
humoru produkcji zobaczymy wybitne gwiazdy światowego kina. Wśród nich znalazł się Peter Coyote znanych z takich produkcji jak „Erin Brockovich” z Julią Roberts, „Patch Adams” z Robinem Williamsem, „Gorzkich godach” Romana Polańskiego, „Femme Fatale” Briana De Palmy czy wreszcie „E.T.” Stevena Spielberga. Na wielkim ekranie pojawi się również Chiara Mastroianni – córka Catherine Deneuve i Marcello Mastroianniego oraz Nadine Labaki – libańska reżyserka, scenarzystka i aktorka znana polskiej publiczności z filmu „Karmel”. „Cena sławy” opowiadająca o tak niezwykłej historii nie mogłaby się obyć bez udziału potomków legendarnego komika. W nowym filmie Beauvois zobaczymy zatem
syna Charliego Chaplina – Eugene’a oraz jest wnuczkę – Dolores.

„Cena sławy” w kinach od 10 lipca

Laureat Grand Prix Festiwalu w Cannes, reżyser głośnych „Ludzi Boga” – Xavier Beauvois, wskrzesza ducha twórczości Charliego Chaplina w ciepłej, wzruszającej i pełnej humoru opowieści o marzeniach. W inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami „Cenie sławy”, obok uznanych gwiazd światowego kina Petera Coyote’a, Chiary Mastroianni i libańskiej aktorki Nadine Labaki, wystąpili potomkowie legendarnego komika: jego syn, Eugene Chaplin oraz wnuczka, Dolores Chaplin. „Cena sławy” znalazła się w elitarnym gronie tytułów nominowanych do Złotego Lwa ubiegłorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Koniec lat 70. Oszust Eddy (Benoit Poelvoorde) wychodzi z więzienia po odsiadce za drobne przestępstwa. Na zewnątrz czeka na niego stary kumpel Osman (Roschdy Zem). Pozwala, by Eddy zatrzymał się u niego, a w zamian zaopiekował się jego 7-letnią córką Samirą, której matka przebywa w szpitalu. Zbliża się Boże Narodzenie. Eddy, chcąc pomóc przyjacielowi, zdobyć pieniądze na leczenie żony i przywrócić dziewczynce matkę, wpada na szalony pomysł. Zainspirowany telewizyjną informacją o śmierci Charliego Chaplina oraz niewyobrażalnym majątku, jaki pozostawił po sobie, postanawia wykraść trumnę z ciałem aktora i zażądać okupu od jego rodziny.

d3t75os
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t75os