Trwa ładowanie...

"Ukryta gra": tak powstawał ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka

W kinach w całej Polsce można oglądać film "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Agnieszka Woźniak-Starak wyprodukowała film zza kulis produkcji. O tym, jak wyglądały prace na planie, opowiada między innymi nieżyjący już Piotr Woźniak-Starak.

Share
"Ukryta gra": tak powstawał ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka
Źródło: Materiały prasowe
d9aumhj

Jak wyglądała realizacja zdjęć w Pałacu Kultury i Nauki? W jakich okolicznościach Bill Pullman dołączył do obsady filmu? O tym oraz o licznych aspektach pracy na planie opowiadają twórcy w specjalnie przygotowanym materiale, który odsłania kulisy powstania "Ukrytej gry". Materiał przygotowała Agnieszka Woźniak-Starak, która rozmawiała z twórcami na planie filmu. Pojawia się tam też jej zmarły niedawno mąż.

Kilka miesięcy temu Agnieszka Woźniak-Starak przeżyła tragedię. W sierpniu na jeziorze Kisajno zginął jej mąż, producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Dziennikarka bardzo przeżyła tę tragedię, ale wspiera ostatni projekt milionera jakim jest film "Ukryta gra". Widzowie mogą go oglądać w kinach od 8 listopada. Z tej okazji prezenterka udzieliła pierwszego wywiadu w "Dzień Dobry TVN". Opowiedziała w nim o pracy nad materiałem z planu filmu:

- Jest tam sporo Piotrka, bo są tam wywiady, które z nim robiłam. Praca z mężem jest ciężka. Później do mnie dotarło, że jego stresowało, że ja z nim rozmawiałam. On się strasznie stresował. Making of oglądam tak, że materiały z Piotrkiem na moje potrzeby zostały wycięte. Na premierze zatkałam uszy, żeby nie słyszeć jego głosu.

Zdjęcia do filmu "Ukryta gra" trwały od lutego do kwietnia 2018 roku. Poza Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, film był realizowany m.in. w Centrum Praskim Koneser, w Willi Gawrońskich oraz w Łazienkach Królewskich.

d9aumhj

"'Ukryta gra' to ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka, w którym tragicznie zmarły producent pokładał wielkie nadzieje. I tak jak w przypadku jego wcześniejszych dokonań, tu po raz kolejny dostaliśmy porządne kino gatunkowe. A rozgrywka szachowa nigdy jeszcze nie była tak emocjonująca" - pisaliśmy w recenzji filmu.

Akcja filmu "Ukryta gra" toczy się na początku lat 60. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego (Bill Pullman). Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

"Ukryta gra": zwiastun

d9aumhj

Podziel się opinią

Share
d9aumhj
d9aumhj