Trwa ładowanie...
d468g90

"Ukryta gra": tak powstawał ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka

W kinach w całej Polsce można oglądać film "Ukryta gra" w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Agnieszka Woźniak-Starak wyprodukowała film zza kulis produkcji. O tym, jak wyglądały prace na planie, opowiada między innymi nieżyjący już Piotr Woźniak-Starak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Piotr Woźniak-Starak o swoim ostatnim filmie
Piotr Woźniak-Starak o swoim ostatnim filmie (Materiały prasowe)
d468g90

Jak wyglądała realizacja zdjęć w Pałacu Kultury i Nauki? W jakich okolicznościach Bill Pullman dołączył do obsady filmu? O tym oraz o licznych aspektach pracy na planie opowiadają twórcy w specjalnie przygotowanym materiale, który odsłania kulisy powstania "Ukrytej gry". Materiał przygotowała Agnieszka Woźniak-Starak, która rozmawiała z twórcami na planie filmu. Pojawia się tam też jej zmarły niedawno mąż.

Kilka miesięcy temu Agnieszka Woźniak-Starak przeżyła tragedię. W sierpniu na jeziorze Kisajno zginął jej mąż, producent filmowy Piotr Woźniak-Starak. Dziennikarka bardzo przeżyła tę tragedię, ale wspiera ostatni projekt milionera jakim jest film "Ukryta gra". Widzowie mogą go oglądać w kinach od 8 listopada. Z tej okazji prezenterka udzieliła pierwszego wywiadu w "Dzień Dobry TVN". Opowiedziała w nim o pracy nad materiałem z planu filmu:

- Jest tam sporo Piotrka, bo są tam wywiady, które z nim robiłam. Praca z mężem jest ciężka. Później do mnie dotarło, że jego stresowało, że ja z nim rozmawiałam. On się strasznie stresował. Making of oglądam tak, że materiały z Piotrkiem na moje potrzeby zostały wycięte. Na premierze zatkałam uszy, żeby nie słyszeć jego głosu.

d468g90

Zdjęcia do filmu "Ukryta gra" trwały od lutego do kwietnia 2018 roku. Poza Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, film był realizowany m.in. w Centrum Praskim Koneser, w Willi Gawrońskich oraz w Łazienkach Królewskich.

"'Ukryta gra' to ostatni film wyprodukowany przez Piotra Woźniaka-Staraka, w którym tragicznie zmarły producent pokładał wielkie nadzieje. I tak jak w przypadku jego wcześniejszych dokonań, tu po raz kolejny dostaliśmy porządne kino gatunkowe. A rozgrywka szachowa nigdy jeszcze nie była tak emocjonująca" - pisaliśmy w recenzji filmu.

d468g90

Akcja filmu "Ukryta gra" toczy się na początku lat 60. U szczytu kryzysu kubańskiego, amerykańskie tajne służby porywają wybitnego matematyka, Joshuę Mansky’ego (Bill Pullman). Nadużywający alkoholu zapomniany geniusz ma wystąpić w szachowym pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi Gawryłowowi na międzynarodowym turnieju w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki. Rywalizacja jest jednak tylko przykrywką dla szpiegowskiej rozgrywki. Kiedy sojusznicy okazują się wrogami i nie wiadomo, komu naprawdę ufać, Mansky musi wykonać decydujący ruch mający powstrzymać konflikt nuklearny.

"Ukryta gra": zwiastun

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d468g90

d468g90
d468g90