Trwa ładowanie...

Upadek Liama Neesona: od gwiazdy kina akcji do kolejnego Stevena Seagala?

Liam Neeson, 72-letni mistrz filmów akcji, stał się jednym z najbardziej aktywnych aktorów podczas pandemii. W tym trudnym czasie dla przemysłu filmowego zagrał w 4-5 produkcjach, które teraz trafiają na platformy streamingowe. Niestety, poziom tych filmów z każdym rokiem się pogarsza. Jego ostatni film też zbiera cięgi. Jak zauważył recenzent z "Decidera", zaczynają one przypominać produkcje Stevena Seagala sprzed lat.

Najnowszy film Liama Neesona to "Kraj świętych i grzeszników"Najnowszy film Liama Neesona to "Kraj świętych i grzeszników"Źródło: Licencjodawca
d2dvksg
d2dvksg

Nieoczekiwanie, nawet dla siebie samego, Liam Neeson kilka lat temu zyskał status jednego z najpopularniejszych bohaterów filmów akcji. W czasach, gdy Arnold Schwarzenegger i Sylvester Stallone zmagali się z trudnościami w przyciąganiu widowni swoimi kolejnymi projektami, Neeson, będący w podobnym wieku, triumfował na ekranach kin z kolejnymi hitami.

Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim serii "Uprowadzona", ale także jego inne filmy akcji notowały bardzo dobre wyniki w kinach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej wyczekiwane premiery filmowe 2024 roku

Po ukończeniu trzeciej części "Uprowadzonej" w 2014 roku Neeson ogłosił, że zamierza zakończyć przygodę z filmami akcji, ze względu na swój wiek. Jednak okazało się, że była to raczej kokieteria. Popularnego aktora mogliśmy oglądać w coraz to nowszych sensacyjniakach, często brutalnych filmach, w których z łatwością eliminował swoich przeciwników. W 2016 roku zagrał w wybitnym dramacie historycznym "Milczenie" Martina Scorsese, co było jednak wyjątkiem.

d2dvksg

Jego ostatni film (w produkcji jest aż dziewięć kolejnych!) to "Kraj świętych i grzeszników", który można oglądać na platformie Prime Video. Obraz nie zebrał tak fatalnych recenzji, jak inne akcyjniaki Liama, ale w tekstach krytyków można było wyczuć ton "dobry jak na film z Neesonem".

W ostatnich latach kariera Liama Neesona zaczęła przypominać produkcje Stevena Seagala – filmy oparte na podobnym scenariuszu, robione szybko i bez większej finezji. Owszem, Neeson jest dobrym aktorem, co sprawia, że jego filmy są wciąż oglądalne, jednak ich jakość systematycznie spada. Oglądając "Demaskatora", nasuwa się pytanie – jak mógł spaść na taki poziom? - napisał krytyk z "Decidera".

Ostatnie produkcje Neesona utrzymują popularność chyba tylko z przyzwyczajenia widzów na platformach streamingowych. "Demaskator" swego czasu zajmował pierwsze miejsce w Polsce na Amazon Prime Video. Na Netfliksie również dobrze radził sobie "Lodowy szlak" (choć też mocno krytykowany) oraz thriller "Non-Stop" z 2014 roku, przypominający, jak świetny był Neeson kiedyś w tego typu filmach.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy o rewolucji w HBO Max, które zmieniło się w krótkie Max. Ile to kosztuje? Co można oglądać? Przy okazji wspominamy wstrząsające sceny z "Rodu smoka", który wraca z 2. sezonem. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dvksg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvksg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj