Trwa ładowanie...
lego przygoda
24-02-2014 03:03

USA Box Office: Amerykanie wciąż bawią się LEGO

Share
USA Box Office: Amerykanie wciąż bawią się LEGO
d1zz6cs

Animacja *"LEGO: Przygoda" utrzymała się na pierwszym miejscu amerykańskiego box office'u, zarabiając kolejne 30 milionów dolarów.*

Najwyżej notowaną nowością jest film "72 godziny" na 2. lokacie. Thriller akcji przedstawia historię nieuleczalnie chorego szpiega (Kevin Costner), który planuje zakończyć karierę i spędzić ostatnie miesiące życia wraz z rodziną. W międzyczasie otrzymuje jednak szansę, by otrzymać eksperymentalny lek. Warunek jest jeden - mężczyzna musi wypełnić ostatnią misję. U boku Costnera występują Hailee Steinfeld i Connie Nielsen. Obraz w reżyserii McG zarobił 12,3 miliona dolarów.

Oczko niżej znalazł się drugi i ostatni debiut w top 10 zestawienia - "Pompeje". Akcja filmu Paula W.S. Andersona rozgrywa się w starożytnych Pompejach. Głównymi bohaterami są niewolnik Milo (Kit Harington) oraz córka jego pana, Flavia (Emily Browning), pomiędzy którymi rodzi się uczucie. Milo marzy o dniu, w którym odzyska wolność i poślubi ukochaną. Nie wie jednak, że ręka dziewczyny została już obiecana skorumpowanemu senatorowi Rzymu (Kiefer Sutherland), a on sam został sprzedany innemu właścicielowi. Tłem dla opowieści jest wybuch Wezuwiusza, który zniszczył miasto w 79 roku naszej ery, a także polityczne rozgrywki władz Pompejów. Dzieło przyniosło 10 milionów zysku.

  1. "LEGO: Przygoda" 48,8 miliona dolarów
  2. "72 godziny" 12,3 miliona dolarów
  3. "Pompeje" 10 milionów dolarów
  4. "RoboCop" 9,4 miliona dolarów
  5. "Obrońcy skarbów" 8,1 miliona dolarów
  6. "About Last Night" 7,4 miliona dolarów
  7. "Ride Along" 4,7 miliona dolarów
  8. "Kraina lodu" 4,4 miliona dolarów
  9. "Miłość bez końca" 4,3 miliona dolarów
  10. "Zimowa opowieść" 2,1 miliona dolarów
d1zz6cs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zz6cs
d1zz6cs