Trwa ładowanie...
d40oylb
Aktualności

"Uwikłanie" Zygmunta Miłoszewskiego polaryzuje opinie widzów i krytyków

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Uwikłanie" Zygmunta Miłoszewskiego polaryzuje opinie widzów i krytyków
(ITI Cinema)
d40oylb

Już dawno nie było w Polsce filmu, który tak spolaryzowałby widzów i to niekoniecznie krytyków filmowych, na co dzień obcujących z X muzą. Mowa o ekranizacji bestsellerowej powieści Zygmunta MiłoszewskiegoUwikłanie”, która właśnie trafiła do kin.

Tym razem jednak, to nie misterna intryga kryminalna stała się przyczynkiem gorących polemik. Film Jacka Bromskiego porusza czułą polską strunę - nierozliczonych tajemnic sprzed lat. Kim dziś są, z czego żyją i co robią ci, którzy kilkadziesiąt lat temu aktywnie współtworzyli aparat represji w ramach Departamentu D.

Głos w tej kwestii zabrał także redaktor naczelny Gazety Wyborczej Pan Adam Michnik, który tak powiedział o „Uwikłaniu”:

d40oylb

Film Jacka Bromskiego wydał mi się świetnie zrealizowany, doskonale grany przez aktorów i trzymający w napięciu. Za słabość tego filmu uważam typowo pisowską tezę, że nieszczęściem dzisiejszej Polski są ukryte wpływy mafii ubecko-komunistycznej. Pogląd ten uważam za całkowicie nieprawdziwy i mącący ludziom w głowach.”

Wygląda na to, że „Uwikłanie” jest pierwszym polskim filmem, który odważnie sięgnął po różnicujący Polaków temat. Czy w równym stopniu podzieli w ocenach, widzów kinowych?


Głównymi bohaterami filmu są cyniczny komisarz Smolar (Marek Bukowski) i nieustępliwa prokurator Agata Szacka (Maja Ostaszewska). Para śledczych, prowadząc najtrudniejsze w swoich karierach śledztwo, dotknie historii, o których od lat krążą legendy, ale nikt nie spodziewał się, że mogą okazać się prawdą.

d40oylb

Czy ukrywane przez lata tajemnice wychodzą na jaw przez przypadek, czy ktoś zręcznie nimi steruje? Kto przejął akta z departamentu D, zawierające wstydliwe tajemnice osób z pierwszych stron gazet? Najnowszy thriller w reżyserii Jacka Bromskiego trzyma w napięciu do ostatniej sceny. Okazuje się, że informacja jest najpotężniejszą z broni, a wiedza o ludzkich słabościach - najlepszą polisą na życie.

Uwikłanie to film, który głośno mówi o tym, o czym strach rozmawiać nawet szeptem.

*Film "Uwikłanie" jest już w kinach, natomiast pokaz specjalny filmu odbędzie się 10 czerwca (piątek) w Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas 36. FPFF .*

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**
Zobacz także:

d40oylb

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

d40oylb

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d40oylb

Podziel się opinią

Share
d40oylb
d40oylb