Trwa ładowanie...
d4n3nuv

W pogoni za szczęściem

Najnowsze informacje
2.0
(3 głosy)
Oceń:
W pogoni za szczęściem – fabułę filmu stanowi powrót trójki przyjaciół na Święta Bożego Narodzenia do rodzinnego domu
d4n3nuv
WP Film
Źródło: WP Film

W pogoni za szczęściem – opis

W pogoni za szczęściem to dramat powstały w 1987 roku w reżyserii Michaela Hoffmana. W rolach głównych występują Kiefer Sutherland i Meg Ryan. Akcja rozgrywa się w stanie Utah, film oparty jest na prawdziwej historii. W pogoni za szczęściem przedstawia losy trójki przyjaciół, którzy wychowywali się w miejscowości Ashville w stanie Utah. Spotykają się po kilku latach od ukończenia szkoły średniej. Niestety ich życie nie potoczyło się tak, jak sobie wymarzyli. Davey Hancock dobrze grał w koszykówkę, zdobył nawet stypendium sportowe na rozwój kariery. Natomiast teraz jest policjantem w rodzinnym mieście. Z kolei jego żona Mary Daley, która jest znudzona życiem i chciałaby je zmienić i wyruszyć w świat, kiedyś była pełną energii i pomysłów cheerleaderką. Trzeci z ich paczki, Danny Rivers, niegdyć dobry uczeń, opuścił rodzinne Ashville, by teraz powrócić wraz z nieograniczoną, nieprzewidywalną i apodyktyczną żoną, Bev.

W pogoni za szczęściem – ciekawostki

Film W pogoni za szczęściem został nakręcony w Reno, w stanie Nevada i w różnych miejscach w stanie Utah, przy wsparciu Instytutu Sundance. Robert Redford jest uznawany za jednego z dwóch producentów wykonawczych.
Miasta w stanie Utah: Salt Lake, Midvale i Lehi są cytowane w napisach końcowych.

W pogoni za szczęściem – nominacje

Reżyser W pogoni za szczęściem został nominowany w 1987 roku do Nagrody Krytyków podczas Deauville Film Festival. Rok później podczas festiwalu Sundance został on nominowany do nagrody jury. Z kolei, w 1989 roku Meg Ryan otrzymała podczas Film Independent Spirit Awards nominację w kategorii Najlepsza główna rola kobieca.

W pogoni za szczęściem
Tytuł oryginalny

Promised Land

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1988

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n3nuv
d4n3nuv
d4n3nuv