Trwa ładowanie...
d1jdhlk

W pogoni za szczęściem

Najnowsze informacje
2.0
(3 głosy)
Oceń:
W pogoni za szczęściem – fabułę filmu stanowi powrót trójki przyjaciół na Święta Bożego Narodzenia do rodzinnego domu
d1jdhlk
WP Film
Źródło: WP Film

W pogoni za szczęściem – opis

W pogoni za szczęściem to dramat powstały w 1987 roku w reżyserii Michaela Hoffmana. W rolach głównych występują Kiefer Sutherland i Meg Ryan. Akcja rozgrywa się w stanie Utah, film oparty jest na prawdziwej historii. W pogoni za szczęściem przedstawia losy trójki przyjaciół, którzy wychowywali się w miejscowości Ashville w stanie Utah. Spotykają się po kilku latach od ukończenia szkoły średniej. Niestety ich życie nie potoczyło się tak, jak sobie wymarzyli. Davey Hancock dobrze grał w koszykówkę, zdobył nawet stypendium sportowe na rozwój kariery. Natomiast teraz jest policjantem w rodzinnym mieście. Z kolei jego żona Mary Daley, która jest znudzona życiem i chciałaby je zmienić i wyruszyć w świat, kiedyś była pełną energii i pomysłów cheerleaderką. Trzeci z ich paczki, Danny Rivers, niegdyć dobry uczeń, opuścił rodzinne Ashville, by teraz powrócić wraz z nieograniczoną, nieprzewidywalną i apodyktyczną żoną, Bev.

W pogoni za szczęściem – ciekawostki

Film W pogoni za szczęściem został nakręcony w Reno, w stanie Nevada i w różnych miejscach w stanie Utah, przy wsparciu Instytutu Sundance. Robert Redford jest uznawany za jednego z dwóch producentów wykonawczych.
Miasta w stanie Utah: Salt Lake, Midvale i Lehi są cytowane w napisach końcowych.

W pogoni za szczęściem – nominacje

Reżyser W pogoni za szczęściem został nominowany w 1987 roku do Nagrody Krytyków podczas Deauville Film Festival. Rok później podczas festiwalu Sundance został on nominowany do nagrody jury. Z kolei, w 1989 roku Meg Ryan otrzymała podczas Film Independent Spirit Awards nominację w kategorii Najlepsza główna rola kobieca.

W pogoni za szczęściem
Tytuł oryginalny

Promised Land

Gatunek

dramat

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1988

Czas trwania

102 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
d1jdhlk

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jdhlk
d1jdhlk
d1jdhlk