Trwa ładowanie...

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Co łączy Kamila Bednarka, Grechutę i Lecha Wałęsę?

''Wałęsa. Człowiek z nadziei'': Co łączy Kamila Bednarka, Grechutę i Lecha Wałęsę?Źródło: ITI Cinema
dfzojz3
dfzojz3

Kamil Bednarek kilka tygodni temu wszedł na plan teledysku do filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. Teledysk do nowocześnie zaaranżowanego utworu „Dni, których jeszcze nie znamy” Marka Grechuty, doskonale łączy ze sobą kilka planów fabularnych.

Zrealizowany w industrialnych przestrzeniach hipnotyzujący występ Kamila Bednarka przeplata się z fragmentami filmu Wajdy i emocjonującą ucieczką, w stylu parkour, stoczniowca przed siłami ZOMO.

„To paralela do wydarzeń z czasów Lecha Wałęsy – stoczniowiec robi rzeczy, które wydają się niemożliwe, w które ciężko uwierzyć. A jednak mu się udaje. Jakiś czas temu równie nieprawdopodobny wydawał się fakt powstania Solidarności, ostateczne porozumienie stoczniowców z władzą” – tłumaczył reżyser klipu Mateusz Rakowicz.

Kamil Bednarek, którego utwory biją rekordy popularności na youtubie, swoją charyzmą wniósł do muzycznego wideo bardzo wiele. „Pracowało się z nim doskonale. Kamil ma niesamowitą energię młodego człowieka, który wie, co robi i czego chce, a jednocześnie jest sympatyczny i otwarty. Jest niezwykle dynamiczny – sam żartobliwie podkreśla, że ma ADHD. Jednak na planie zdecydowanie się nie nudził. Czasami nawet musiał nieco odpocząć – poprosiliśmy go by wykonywał sceniczne skoki częściej niż mógł przypuszczać”– mówił reżyser.

dfzojz3

„Wałęsa. Człowiek z nadziei”, którego fragmenty filmu wykorzystano w teledysku, na ekrany kin wejdzie 4 października 2013.W filmie Andrzej Wajda odważnie łączy epokowe wydarzenia z tym, co prywatne, wręcz intymne.

Przedstawia historię wielkich przemian, która przetoczyła się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu z wielkiej płyty. Podglądając rodzinne życie Lecha Wałęsy, Wajda próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności człowieka w charyzmatycznego przywódcę.

W filmie zobaczymy wybitnych polskich aktorów - w rolach głównych: Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska oraz Maciej Stuhr, Mirosław Baka, Cezary Kosiński. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara za „Pianistę”, Paweł Edelman.

Producentem filmu jest Akson Studio. Koproducentami: Telekomunikacja Polska S.A, Narodowe Centrum Kultury, Telewizja Polska S.A., Canal+ Cyfrowy S.A. Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Sponsorem Głównym filmu jest Grupa Energa, sponsorem SAUR Neptun Gdańsk. Partnerem filmu jest Gdańsk - Miasto Wolności. Honorowy Patronat nad filmem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dystrybutorem filmu jest ITI Cinema. Współorganizatorem premiery jest Teatr Wielki.

dfzojz3

Kamil Bednarek szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim jako laureat programów „Mam talent!" oraz „Bitwa na głosy”. Od 2012 roku działa artystycznie jako zespół Bednarek. Pod koniec 2010 roku, razem z zespołem SGM wydał debiutancką płytę „Szanuj”, która sprzedała się w nakładzie podwójnej platyny. W kwietniu 2011 spełniło się największe marzenie Kamila - razem ze swoim zespołem wyjechał na Jamajkę. W legendarnym studiu Boba Marley'a „Tuff Gong”, w Kingston zrealizował własne kompozycje z udziałem muzyków z ojczyzny reggae - Capletona, Steve’a Newlanda z Rootz Underground, tria wokalnego Tamlins czy Deana Frasera. Spotkanie zaowocowało płytą „Jamaican Trip”, która osiągnęła status złotego krążka. W 2011 roku znaleźli się na prestiżowej liście „Uncharted”, amerykańskiego magazynu muzycznego „Billboard”, podsumowującego najbardziej popularne w internecie gwiazdy na całym świecie. W listopadzie 2012 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys ukazał się krążek zatytułowany
„Jestem”, który w ciągu 4 dni osiągnął status złotej płyt, a następnie bardzo szybko platynowej.

dfzojz3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfzojz3