Trwa ładowanie...

''Wałęsa'' pod ostrzałem pytań Oriany Fallaci [foto]

Share
''Wałęsa'' pod ostrzałem pytań Oriany Fallaci [foto]
Źródło: Akson Studio
d4cz9fe

W dniach 4.01-6.01.2012 w Polsce przebywała włoska aktorka *Maria Rosaria Omaggio, która w obrazie Andrzeja Wajdy pt. „Wałęsa” wcieli się w postać dziennikarki i pisarki Oriany Fallaci.*

Oriana Fallaci zyskała popularność dzięki przeprowadzonym wywiadom ze znanymi osobistościami ze świata polityki, nauki, kultury czy sportu. Nikt nigdy nie odmówił jej rozmowy.

Na początku lat 80-tych Fallaci przybyła do Polski, aby przeprowadzić wywiad z Lechem Wałęsą. Były prezydent wspomina, że ich spotkaniu towarzyszyły nieporozumienia. Ówczesny lider Solidarności najpierw odmówił rozmowy, bo miał jechać na Dolny Śląsk, by wesprzeć strajkujących. - Mówiła, że z królami rozmawiała, a Wałęsa nie chce. Ale potem strajk odwołano i mogliśmy się spotkać - mówi były prezydent.

d4cz9fe

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28296/fallaci01-duze.jpeg )**

Postać Fallaci znana była także z wyjątkowo odważnych sądów – to ona nazwała Wałęsę ignorantem, sam przywódca natomiast określił ją mianem „wielkiej choć kontrowersyjnej postaci”. Jak będzie przebiegało spotkanie tych dwóch osobistości, widzowie zobaczą jesienią br., gdy film „Wałęsa” wejdzie do kin.

d4cz9fe

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28296/fallaci02-duze.jpeg )**

W postać popularnej dziennikarki wcieli się włoska aktorka Maria Rosaria Omaggio. Wybór wydaje się uzasadniony – Omaggio do złudzenia przypomina wyglądem Orianę Fallaci. – Wielokrotnie mówiono mi, że jestem podobna do słynnej dziennikarki – stwierdza aktorka. – I to nie tylko powierzchownością, ale także barwą głosu.

d4cz9fe

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28296/fallaci03-duze.jpeg )**

Maria Rosaria Omaggio to wielka miłośniczka Oriany Fallaci. Wie o niej dosłownie wszystko. Specjalnie na potrzeby filmu Andrzeja Wajdy zdobyła od siostrzeńca Fallaci jej futro z norek, magneton, na który słynna dziennikarka nagrywała swoje wywiady, a także kamerę wideo, która zarejestrowała wywiad z Lechem Wałęsą. Udało jej się także zamówić u kolekcjonera ulubione papierosy pisarki, od lat już nie będące w sprzedaży. Ponadto aktorka przestudiowała dokładnie mimikę i gestykulację swojej bohaterki. – Dla mnie to wielki zaszczyt, nie chcę zawieść samej Oriany, jak i Andrzeja Wajdy – wyznaje Maria Rosaria.

d4cz9fe

**[

]( http://i.wp.pl/a/f/jpeg/28296/fallaci04-duze.jpeg )**


**[

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )*
*
[

Co słychać u Kasi z "13 posterunku"? ]( http://teleshow.wp.pl/13-posterunek-co-sie-dzieje-z-aleksandra-wozniak-6026606755153025g )**


**[

Pamiętacie Witię z "Samych swoich"? ]( http://komediowo.pl/gid,13708823,img,13709100,title,Pamietacie-Witie-z-bdquoSamych-swoichrdquo,galeria.html )**

d4cz9fe

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cz9fe
d4cz9fe