Trwa ładowanie...
d2nvpr4

Whitney

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d2nvpr4
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"Whitney" to film dokumentalny, w którym widz poznaje kulisy życia jednej z największych diw współczesnego świata – Whitney Houston.

Whitney – opis

Whitney Houston to artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej hity biły rekordy na listach Billboardu, a dokonania inspirowały gwiazdy światowej sceny muzycznej następnych pokoleń. Whitney jako pierwsza czarnoskóra kobieta odśpiewała hymn Stanów Zjednoczonych podczas Super Bowl 1991, co stało się symbolicznym przełomem w sytuacji czarnoskórych artystów w Stanach.

W filmie "Whitney" o życiu, sukcesach i trudnościach piosenkarki opowiadają jej bliscy, współpracownicy i przyjaciele. O Whitney Houston przez lata do mediów trafiały rewelacje lub szczątki informacji, na podstawie których powstawały legendy. Kamery i flesze obiektywów towarzyszyły chwilom jej słabości. Opinia publiczna wiedziała o niecodziennych zachciankach i humorach czy używkach, które w pewnym momencie stały się niechlubnymi towarzyszami codzienności Whitney.

"Whitney" to jednak sentymentalna i prawdziwa opowieść o prywatnym życiu wielkiej piosenkarki. Widz dowiaduje się jak dzieciństwo, relacje rodzinne i pierwsze sukcesy ukształtowały dalszą karierę diwy, co sprawiało jej radość, a co przybijało i prowadziło na dno.

W filmie dokumentalnym "Whitney" wypowiada się między innymi brat piosenkarki, Gary Houston, przyjaciele, między innymi Cissy Houston, a także byli współpracownicy, Clive Davis i L.A. Reid.

Rok przed premierą filmu "Whitney" premierę miał inny dokument o artystce, "Whitney: Can I Be Me" (2017).

Zobacz inne najlepsze filmy dokumentalne 2018 roku.

Whitney
Tytuł oryginalny

Whitney

Gatunek

film dokumentalny

Kraj produkcji

USA, Wielka Brytania

Rok produkcji

2018

Data światowej premiery

16.05.2018

Data polskiej premiery

06.07.2018

Czas trwania

120 min.

Reżyser
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2nvpr4
d2nvpr4
d2nvpr4