Trwa ładowanie...
kubuś i przyjaciele
22-07-2011 16:15

[wideo] Kubuś w nowym wydaniu. Disney zaprasza do kina!

[wideo] Kubuś w nowym wydaniu. Disney zaprasza do kina!Źródło: Disney
d2rsuko
d2rsuko

29 lipca na nasze ekrany trafi „Kubuś i przyjaciele” – nowa, animowana odsłona przygód słynnego misia o bardzo małym rozumku. Akcja filmu rozgrywa się podczas jednego dnia. Kubuś budzi się głodny, stwierdzając, że stanowczo brak mu miodu. – Odbywa niezwykłą podróż, najpierw w poszukiwaniu ogona Kłapouchego, a następnie, by obronić Krzysia przed wyimaginowanym potworem – opowiadał reżyser Don Hall.

Twórcom filmu bardzo zależało, by najnowsza opowieść o Kubusiu pozostawała w ścisłym związku z długoletnią „kubusiową” tradycją. Idąc za radą Johna Lassetera, współproducenta „Kubusia i przyjaciół”, filmowcy odwiedzili Ashdown Forrest w West Sussex, gdzie A.A. Milne pisał powieści o Kubusiu i gdzie prawdziwy Krzyś spędzał wakacje. Zawitali także do londyńskich muzeów, by dokładnie przestudiować ilustracje E.H. Sheparda. Lasseter zorganizował dla członków ekipy i ich rodzin projekcje klasycznych filmów o mieszkańcach Stuwiekowego Lasu.

Spodobały nam się zwłaszcza te krótkie filmy, które powstały w wytwórni Disneya w końcu lat 60. – dzielił się swymi wrażeniami Hall. – Myślę, że są ponadczasowe, można je oglądać wciąż na nowo.

Scenograf Paul Felix, odpowiedzialny za styl graficzny filmu, podkreślał, że w filmach z lat 60. udało się oddać magię ilustracji Sheparda. Producent Peter Del Vecho nie krył dumy z tego, że i w najnowszym projekcie, zgodnie z wolą twórców, znakomicie powiodło się odwołanie do klasyki: – Nasz film miał wyglądać jak ożywiona akwarela, gdzie znać pociągnięcia pędzelka i ołówka, a nawet strukturę papieru.

Reżyser Don Hall podsumowywał: – Wielu oczekuje, że to będzie film głównie dla przedszkolaków, ale w naszym zamiarze to film dla wszystkich!

Zobacz fragment pt. "Zagubiony Kubuś":

Pewnego leniwego dnia w Stuwiekowym Lesie Kubuś wybiera się na poszukiwanie ukochanego miodku. Jako że jego rozumek nie jest zbyt wielki, przekręca znaczenie wiadomości, którą zostawił mu Krzyś. Według Kubusia wynika z niej, że jego przyjaciel został porwany przez tajemniczego stwora Bendezara. Dzielny miś mobilizuje pozostałych mieszkańców lasu, po czym wszyscy ruszają z heroiczną odsieczą Krzysiowi. Będzie to wyprawa pełna komicznych i wzruszających wydarzeń.

„Kubuś i przyjaciele” w kinach od 29 lipca!

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Niedaleko pada jabłko od jabłoni ]( http://film.wp.pl/najseksowniejsze-matki-i-corki-duzego-ekranu-6025273914229377g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Emmanuelle - ikona erotyki po latach ]( http://film.wp.pl/pamietacie-czarna-emanuelle-zobaczcie-jak-sie-zmienila-6025274286928513g )*
*
[

Co się stało ze słodkimi bliźniaczkami? ]( http://teleshow.wp.pl/blizniaczki-olsen-skonczyly-25-lat-6026604625773185g )*
*
[

Prawdziwe nazwiska polskich gwiazd! Wstyd? ]( http://film.wp.pl/prawdziwe-nazwiska-polskich-gwiazd-6025274598372481g )*
*
[

Spis grzechów Kuby Wojewódzkiego ]( http://teleshow.wp.pl/spis-grzechow-kuby-wojewodzkiego-6021644374000769g )**

d2rsuko
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rsuko