Trwa ładowanie...

[wideo] Relacja z premiery ''Miliona Dolarów''

[wideo] Relacja z premiery ''Miliona Dolarów''Źródło: AFP
d2w6wwp
d2w6wwp

W Gdańskim kinie "Krewetka" miała miejsce uroczysta premiera kręconej w Trójmieście, nowej komedii Janusza Kondratiuka - "Milion Dolarów". Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji z tego wydarzenia.

Na uroczystej premierze filmu oprócz reżysera, pojawili się również występujący w filmie aktorzy: Tomasz Karolak, Rafał Mohr i Hanna Konarowska. Swoją obecnością, jak przy każdym zresztą trójmiejskim wydarzeniu, zaszczycił wszystkich Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska. Pierwszy obywatel największej metropolii na pomorzu, po raz kolejny nie omieszkał pokazać swoich showmańskich umiejętności, których pozazdrościć mu może i wiecznie młody Krzysztof Ibisz, jak i zawsze uśmiechnięty Marcin Prokop.

Zobacz wideo-relację z premiery filmu:

„Milion dolarów” na który musieliśmy czekać aż 10 lat, nowy film Janusza Kondratiuka, twórcy niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia” to komedia, w której wyśmienite dialogi, lekka fabuła i porywające melodie nie tylko bawią, ale też niosą ze sobą ważkie przesłanie: „Tylko dens dziś ma sens!”

Paweł Adamowicz daje czadu (fot. AKPA)

d2w6wwp

Zapytany o pomysł na film reżyser odpowiedział:

Pomysł wziąłem z życia. Ta historia wydarzyła się w Sopocie. Pewna kasjerka z banku, kobieta miła i uczciwa, zauważyła „bezpański” milion i postanowiła się nim zająć. Na takie pieniądze musiałaby pracować 120 lat! Była kasjerką, więc umiała kalkulować i wyszło jej, że może ponieść takie ryzyko. Nagle pojawiła się szansa, żeby się wzbogacić. O tym jest ten film. W tę kasjerkę wcieliła się Kinga Preis. Czy od początku wiedział Pan, że ona zagra tę rolę? Ta rola była dla niej pisana. Widziałem ją w kilku innych filmach, widziałem jak ogromne ma możliwości i bardzo chciałem z nią pracować.

Rafał Mohr, Hanna Konarowska i Tomasz Karolak (fot. AKPA)

d2w6wwp

Reżyser opowiadał też o powodach tak długiej przerwy pomiędzy realizacją kolejnych filmów:

Byłem za granicą. Założyłem w Austrii uczelnię i robiłem filmy ze swoimi studentami. Dwa lata temu wróciłem do Polski. Najpierw przyglądałem się tej mojej nowej ojczyźnie. Przez długi czas nie mogłem się w niej odnaleźć. Dlatego postanowiłem zrobić film o nowych Polakach, nowym kraju, nowych zabawach tych ludzi, nowych problemach, o tym, jacy są dzisiaj. Ludzie mają się śmiać. Zresztą ta komedia jest szczególnie zbudowana. Umówiliśmy się z aktorami, że nie będziemy grali tak, jak zwykle gra się w komedii, nie będzie min. Aktorzy mają zachowywać się jak w normalnym życiu. To sytuacja, w której się znajdą, doprowadzi ich do absurdu. Każdy ich wybór może okazać się zły i wprowadzić ich w nowe tarapaty.

Tomasz Karolak gasi pragnienie po długich rozmowach (fot. AKPA)

d2w6wwp

Na seansie filmu obecny był też nasz wysłannik, który postanowił podzielić się z nami wrażeniami w swojej recenzji, której fragment publikujemy poniżej:

"W jednym z wywiadów Janusz Kondratiuk zauważył, że komedia jest niezwykle trudnym gatunkiem. Jeśli przypomnimy sobie ostatnie tragiczne „wyczyny” pokroju „Ciacha” czy „Fenomenu”, dojdziemy do wniosku, że to w istocie prawda. Na szczęście Kondratiuk nie powtórzył błędów kolegów z branży. Jego „Milion” jest najzwyczajniej w świecie zabawnym i przemyślanym filmem. Komizm sytuacyjny, świetnie napisane, błyskotliwe dialogi, pełnokrwiste postacie i humor sprawiają, że „Milion dolarów” w stu procentach spełnia pokładane w nim nadzieje." (CZYTAJ CAŁĄ RECENZJĘ)

"Milion dolarów" zadebiutuje w kinach już w piątek, 13 maja.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d2w6wwp

Zobacz także:

** [

PAMIĘTACIE MAŁĄ NEL? NIE ZGADNIECIE KIM JEST DZISIAJ ]( http://film.wp.pl/co-slychac-u-malej-nel-6025274957063297g )**

** [

ZOBACZ JAKI FILM ZNA KAŻDY POLAK! ]( http://film.wp.pl/jaki-polski-film-obejrzalo-najwiecej-widzow-6025274942079617g )**

** [

ALE SCHUDŁY! TE GWIAZDY KIEDYŚ WYGLĄDAŁY FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/te-gwiazdy-w-sama-pore-wziely-sie-za-siebie-6026603049555073g )**

**[

WSTYDLIWA PRZESZŁOŚĆ KUBY WOJEWÓDZKIEGO ]( http://teleshow.wp.pl/wstydliwa-przeszlosc-kuby-wojewodzkiego-6021644318356609g )**

d2w6wwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w6wwp