ycipk-2qcueu
ycipk-2qcueu

Janusz Kondratiuk - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-2qcueu

Reżyser, scenarzysta, montażysta, aktor, brat Andrzeja Kondratiuka, również reżysera. Popularność przyniosły mu komedie telewizyjne „Dziewczyny do wzięcia” i „Niedziela Barabasza”.

Janusz Kondratiuk urodził się 19 września 1943 roku w Ak-Bułak na terenie dzisiejszego Kazachstanu.W 1969 roku ukończył reżyserię na PWSTiF w Łodzi. W tym samym roku nakręcił telewizyjny film nowelowy „Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę”. W 1973 roku otrzymał Nagrodę Złotego Ekranu.

Ma na swoim koncie takie filmy jak: „Dziewczyny do wzięcia” - scenariusz i reżyseria, z Janem Himilsbachem i Zdzisławem Maklakiewiczem, „Wniebowziętych” - współpraca reżyserska, „Wrzeciono czasu” - aktor, „Ene...Due...Like...Fake” - montaż.

W roku 1993 wyróżniony został nagrodą za reżyserię na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej, w roku 1997 nagrodą "Video Studio Gdańsk" za film Złote runo na FPFF, zaś za Niedzielę Barabasza otrzymał Złoty Ekran - nagrodę pisma "Ekran'72 oraz nagrodę główną na Międzynarodowych Dniach Filmu Sportowego Oberhausen '73.

Kolejnym wyróżnieniem była Syrenka Warszawska - Nagroda Klubu Krytyki SDP za film Jedenaste przykazanie w 1987 roku oraz nagroda za reżyserię na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej'93 za film Głos.

ycipk-2qcueu

W 2006 roku pracował przy serialu „Faceci do wzięcia”. W 2010 roku po długiej przerwie wyreżyserował film „Milion dolarów”.

Data urodzenia

19.09.1943

Miejsce urodzenia

Ak-Bułak, ZSRR

Reżyser
Scenarzysta

Głos (1991)

Milion Dolarów (2010) (Kierowniczka oddziału banku)

Filmografia
ycipk-2qcueu
ycipk-2qcueu
ycipk-2qcueu