Trwa ładowanie...

[wideo] Zwiastun filmu ''Lincz''

[wideo] Zwiastun filmu ''Lincz''Źródło: Kino Świat
d1y0juv
d1y0juv

W internecie pojawił się zwiastun "Linczu", elektryzującego thrillera zainspirowanego zbrodnią, która wstrząsnęła mediami i wymiarem sprawiedliwości. Film wejdzie na ekrany polskich kin 13 maja.

"Lincz" to historia brutalnego samosądu, porównywana przez krytykę z „Długiem” i „Domem złym", uhonorowana Grand Prix Festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie oraz nagrodą dla Leszka Lichoty za najlepszy debiut w głównej roli męskiej. Przejmującą kreację recydywisty terroryzującego swoich sąsiadów stworzył Wiesław Komasa („Sala samobójców”), któremu na planie partnerują Izabela Kuna, Łukasz Simlat, Tamara Arciuch, Agnieszka Podsiadlik oraz wspomniany Leszek Lichota.

Zobacz zwiastun filmu "Lincz":

LinczKrzysztofa Łukaszewicza nie tylko pod względem tematyki nawiązuje do głośnego filmu Krzysztofa Krauzego „Dług” (1999). Tamten film opowiadał historię o dwóch młodych biznesmenach, którzy dali się wciągnąć drobnemu gangsterowi w spiralę fikcyjnego długu: jedynym sposobem ucieczki przed szantażem okazało się zamordowanie bandyty i jego wspólnika.

d1y0juv

Oba utwory koncentrują się na bohaterach, którzy stają się zakładnikami określonej sytuacji społeczno-prawnej: kiedy określone czynniki pozostają bierne wobec skarg obywateli, jedynym skutecznym działaniem pozostaje przekroczenie granic obrony koniecznej. Jeśli skutkiem tego jest śmierć prześladowcy, praworządny obywatel staje się zbrodniarzem i musi stanąć przed sądem, by odpowiedzieć za swoje czyny. Zbrodnia bowiem pozostaje zbrodnią, niezależnie od okoliczności, w jakich została popełniona. Czy jednak człowiek postawiony w sytuacji ostatecznej nie zasługuje przed sądem na szczególne traktowanie? Ale czy takie działanie, zgodne ze społecznym poczuciem sprawiedliwości, jest do zaakceptowania przez wymiar sprawiedliwości?

Pamiętne pytanie z „Długu”, będące w istocie pytaniem o kondycję państwa, które zakłada dążenie do ideału „państwa prawa”, powraca w „Linczu”. Pytanie tym bardziej wymowne, że premiery obu utworów dzieli kilkanaście lat.

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

d1y0juv

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d1y0juv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y0juv