Trwa ładowanie...
wróg
23-07-2014 14:23

"Wróg": Premierowy pokaz filmu

"Wróg": Premierowy pokaz filmuŹródło: Studio Munka-SFP
d11wd6p

W ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile „Nowe Horyzonty” premierowo pokazany zostanie film *"Wróg" w reżyserii Denisa Villenueve’a*

Oto daty pokazów:
25 lipca – godzina 13:15
kolejne pokazy:
29 lipca – godzina 21:45
30 lipca – godzina 9:45

“Wróg” oparty na powieści “Podwojenie” nagrodzonego Noblem José Saramago, to thriller z Jake’em Gyllenhaalem (Zodiac, Labirynt) w głównej roli, eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości. Twórca głośnego „Labiryntu” w swoim nowym filmie zabiera widzów w niepokojącą podróż do świata, w którym to co prawdziwe przenika się ze zmyślonym, to co znane okazuje się zupełnie obce. Aż do samego finału, który nawiedzał będzie widzów jeszcze długo po seansie. „U boku Jake’a Gyllenhaala w filmie zagrały także Mélanie Laurent („Niebo nad Paryżem”, „Iluzja”) oraz Isabella Rossellini („Dzikość serca”, „Bez skrupółów”).

d11wd6p

Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny, monotonne i nudne. Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. Anthony (Jake Gyllenhaal), aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama – jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losu?

W kinach od 15 sierpnia 2014 roku.

d11wd6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11wd6p