"Wyjazd integracyjny" i Natasza Urbańska najgorsi w polskim kinie

Dobiegło końca głosowanie dziennikarzy w pierwszej edycji Węży, polskich odpowiedników Złotych Malin. Wielkiego Węża dla najgorszego filmu 2011 roku otrzymał *"Wyjazd integracyjny". Najwięcej wyróżnień zdobyła "1920 Bitwa Warszawska", z czego aż trzy powędrowały do Nataszy Urbańskiej.*

"Wyjazd integracyjny" i Natasza Urbańska najgorsi w polskim kinie

01.04.2012 21:03

"Wyjazd integracyjny"okazał się zdaniem dziennikarzy filmem gorszym niż "1920 Bitwa Warszawska", "Jak się pozbyć cellulitu", "Och Karol 2" i "Weekend". Za najgorszych aktorów uznano Pawła Małaszyńskiego (za kreację w "Weekendzie") oraz Nataszę Urbańską (za rolę w "1920 Bitwa Warszawska"). Natasza Urbańska otrzymała również wyróżnienia w kategoriach: duet (razem z Borysem Szycem)
oraz żenująca scena (z CKM-em w "1920 Bitwie Warszawskiej").

"1920 Bitwa Warszawska" otrzymała w sumie pięć nagród, poza wymienionymi, także za scenariusz (Jerzy Hoffman i Jarosław Sokół) i za najgorszy film w 3D. Ta ostatnia kategoria to humorystyczne spojrzenie członków Akademii na próby naszej kinematografii nadążenia za światowymi trendami.

"Weekend", debiut reżyserski Cezarego Pazury, wygrał nie tylko w kategorii aktorskiej. Akademia wyróżniła go również za najgorszą reżyserię oraz uznała za komedię, która nie śmieszy. "Wyjazd integracyjny", poza tytułem najgorszego filmu roku otrzymał jeszcze nagrodę w kategorii występ poniżej godności, a tym szczególnym tytułem obdarowany został Jan Frycz.

Pod tym adresem można obejrzeć oficjalne odczytanie laureatów. Pełne zestawienie również poniżej:

Wielki wąż czyli najgorszy film:
"Wyjazd integracyjny"

Najgorszy film w 3D:
"1920 Bitwa Warszawska"

Reżyseria:
Cezary Pazura - "Weekend"

Komedia, która nie śmieszy:
"Weekend"

Żenująca scena:
Natasza Urbańska i CKM - "1920 Bitwa Warszawska"

Występ poniżej godności:
Jan Frycz - "Wyjazd integracyjny"

W gronie osób, które brały udział w głosowaniu znajduje się kilkudziesięciu dziennikarzy i osób wypowiadających się publicznie na temat polskiego kina. Pomysłodawcami antynagrody są Kamil Śmiałkowski, Krzysztof Spór i Konrad Wągrowski, a wśród głosujących znaleźli się m.in. Tomasz Raczek, Karolina Korwin-Piotrowska, Agnieszka Egerman.

Wraz z podsumowaniem roku minionego nie kończy się praca Akademii przyznającej Węże. Dziennikarze mają zamiar przez cały rok przyglądać się dokonaniom polskiej kinematografii i zwracać szczególną uwagę na dzieła, które w ich ocenie nie spełniły pokładanych w nich nadziei. Działania Akademii można śledzić na profilu na Facebooku.

złote malinynatasza urbańskawęże
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)