Trwa ładowanie...

Wystawa jubileuszowa gdyńskiego FPFF

Wystawa jubileuszowa gdyńskiego FPFF
d2qxdv7
d2qxdv7

Z okazji 35. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Muzeum Kinematografii w Łodzi we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Pomorską Fundacją Filmową oraz Muzeum Miasta Gdyni zapraszają na jego ilustrowaną, z konieczności skróconą historię.

Na wystawie zostaną zaprezentowane archiwalne zdjęcia przedstawiające laureatów, konferencje prasowe, obrady jury i interesujące fragmenty z życia poszczególnych edycji festiwalu. Z pewnością będzie też okazja do ukazania kulisów festiwalu, jego codziennego życia oraz twórców i gwiazd nie tylko na czerwonym dywanie, ale również w sali widowiskowej i w kuluarach Teatru Muzycznego w Gdyni, kinie Leningrad, salach NOT w Gdańsku i innych kinach i festiwalowo naznaczonych miejscach w Trójmieście.

Zwiedzający będą też mieli możliwość obejrzenia ulubionych twórców i aktorów na zdjęciach sprzed nawet kilkudziesięciu lat i niewątpliwą szansę na zapoznania się ze sporym fragmentem historii polskiego filmu ukazanej z perspektywy najbardziej prestiżowego festiwalu filmowego w Polsce.

Z pewnością atrakcji wystawie dodadzą nagrody (w wyborze) udostępnione przez twórców, wśród nich pierwsza statuetka, którą Jerzy Hoffman otrzymał za film Potop na pierwszym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku w 1974 roku oraz plakaty do wszystkich kolejnych edycji festiwalu i filmów wyróżnionych Złotymi Lwami. Szczególne miejsce na ekspozycji znajdą laureaci Platynowych Lwów, które są wręczane na festiwalu od 2006 za twórcom za całokształt twórczości.

d2qxdv7

Wystawa po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Muzeum Miasta Gdyni ( ul. Zawiszy Czarnego 1) podczas festiwalu, zaś jej wersję plenerową obejrzą wszyscy, którzy w dniach festiwalu znajdą się na Placu Grunwaldzkim przed Teatrem Muzycznym w Gdyni. Następnie wystawę będzie można oglądać w Muzeum Kinematografii w Łodzi (lipiec-sierpień).

Zobacz także:

**[

LEGENDARNA KUSICIELKA. O KIM MOWA? ]( http://film.wp.pl/mezczyzni-padaja-jej-do-stop-o-kim-mowa-6025282670335105g ) * *[

PIERWSZE PIERSI POLSKI ]( http://film.wp.pl/top-10-najbardziej-obfitych-biustow-polskich-aktorek-6025282550993537g ) * *[

WSTYDLIWE WPADKI GWIAZD ]( http://film.wp.pl/10-filmow-ktorych-sie-wstydza-6025282273682561g ) * *[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://aleseriale.pl/gid,6625,img,233038,fototemat.html ) **

d2qxdv7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qxdv7