Trwa ładowanie...

Zakazany kult i siła powołania w filmie o Faustynie Kowalskiej. Zobacz zwiastun

Polska zakonnica, która została świętą oraz cudowny obraz, który przedstawia prawdziwy wizerunek Jezusa. Zdumiewająca historia Faustyny Kowalskiej w zwiastunie filmu "Miłość i Miłosierdzie”. Klucz do największej tajemnicy wiary w kinach od 29 marca

Zakazany kult i siła powołania w filmie o Faustynie Kowalskiej. Zobacz zwiastunŹródło: Materiały prasowe
d3ix1o3
d3ix1o3

"Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata to film, który opowiada niezwykłą historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia – dzieła życia świętej Faustyny Kowalskiej. Świadectwo polskiej zakonnicy, zapisane w słynnym na cały świat "Dzienniczku” oraz cudowny obraz, który zleciła namalować, dały początek ogólnoświatowemu kultowi, który rozprzestrzenił się pomimo papieskiego zakazu.

Zobacz wideo:

Prezentujemy zwiastun produkcji, która zachwyciła watykańskich emisariuszy i międzynarodowych dziennikarzy podczas Światowych Dni Młodzieży. Film odkrywa nieznane fakty i związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa. W kinach od 29 marca.

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów "Najlepszy” i "Listy do M. 3”.

d3ix1o3

W filmie "Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie "Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji "Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. produkcji "Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa.

d3ix1o3

Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata.

Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

d3ix1o3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ix1o3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj