Trwa ładowanie...
d4efi9l

Zakazany kult i siła powołania w filmie o Faustynie Kowalskiej. Zobacz zwiastun

Polska zakonnica, która została świętą oraz cudowny obraz, który przedstawia prawdziwy wizerunek Jezusa. Zdumiewająca historia Faustyny Kowalskiej w zwiastunie filmu "Miłość i Miłosierdzie”. Klucz do największej tajemnicy wiary w kinach od 29 marca
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W rolę Faustyny wcieliła się Kamila Kamińska
W rolę Faustyny wcieliła się Kamila Kamińska (Materiały prasowe)
d4efi9l

"Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata to film, który opowiada niezwykłą historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia – dzieła życia świętej Faustyny Kowalskiej. Świadectwo polskiej zakonnicy, zapisane w słynnym na cały świat "Dzienniczku” oraz cudowny obraz, który zleciła namalować, dały początek ogólnoświatowemu kultowi, który rozprzestrzenił się pomimo papieskiego zakazu.

Zobacz wideo:

Prezentujemy zwiastun produkcji, która zachwyciła watykańskich emisariuszy i międzynarodowych dziennikarzy podczas Światowych Dni Młodzieży. Film odkrywa nieznane fakty i związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa. W kinach od 29 marca.

d4efi9l

Niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, siostrze Faustynie – uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów "Najlepszy” i "Listy do M. 3”.

Zobacz też: "Ciemno, prawie noc" - premierowy pokaz z udziałem twórców w Kinie Pod Baranami

W filmie "Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie "Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji "Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in. produkcji "Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa.

d4efi9l

Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata.

Zobacz też: Najważniejszy polski film religijny ostatnich lat. "Miłość i miłosierdzie" premierowo na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie

Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.

d4efi9l

Podziel się opinią

Share
d4efi9l
d4efi9l