Trwa ładowanie...

''Żelazna dama'': Kulisy powstawania filmu [wideo]

Share
''Żelazna dama'': Kulisy powstawania filmu [wideo]Źródło: Best Film
d4bk6bc

Specjalnie dla czytelników Serwisu Filmowego Wirtualnej Polski polski dystrybutor "<a href="http://film.wp.pl/zelazna-dama-6027630438343297c">Żelaznej damy</a>", Best Film, przygotował materiał zakulisowy, dzięki któremu możemy prześledzić proces powstawania produkcji.

"Żelazna dama" ("The Iron Lady") to brytyjski dramat biograficzny, portret Margaret Thatcher, pierwszej i jedynej kobiety na stanowisku premiera w Zjednoczonym Królestwie. Jedna z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych kobiet XX wieku, pojawiła się praktycznie znikąd, by przełamać barierę płci oraz klas społecznych i wybić się w zdominowanym przez mężczyzn świecie.

Za reżyserię projektu odpowiada Phyllida Lloyd, a scenariusz napisali Abi Morgan i Michaela Hirsta. Dwukrotna zdobywczyni Oscara Meryl Streep, wielka gwiazda Hollywood, wcieliła się w byłą panią premier Wielkiej Brytanii (1979-90) - Margaret Thatcher. Muzykę skomponowali Clint Mansell i Thomas Newman.

Zobacz jak powstawała "Żelazna dama":

Akcja rozgrywa się w roku 1982, w ciągu 17 dni poprzedzających wojnę o Falklandy. Trwający dwa i pół miesiąca konflikt zbrojny, zakończony zwycięstwem Wielkiej Brytanii, doprowadził do znacznego wzrostu popularności pani polityk i przyczynił się do jej reelekcji. Historia niejednokrotnie źle oceniała słuszność politycznych decyzji Margaret Thatcher. Czas pokaże, czy po premierze Anglicy docenią wreszcie rygorystyczne rządy Żelaznej Damy.

d4bk6bc

Perspektywa zapoznania się z historyczną rolą tej wyjątkowej kobiety była dla aktorki zarówno porażająca, jak i fascynująca. Starała się do roli podejść z żarliwością, zapałem i troską o szczegóły, które charakteryzowały Lady Thatcher. Streep specjalnie do roli nauczyła się naśladować nie znoszący sprzeciwu wzrok pani premier. Ponadto, smarowała usta tą samą szminką, dopasowała sobie fryzurę i przyozdobiła uszy perłowymi kolczykami.

Podczas 69. ceremonii wręczenie Złotych Globów Meryl Streep otrzymała nagrodę za najlepszą kreację w filmie dramatycznym. Jest także nominowana do Oscara w kategorii najlepszej aktorki pierwszoplanowej.

Premiera "Żelaznej damy" już 10 lutego.

d4bk6bc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bk6bc
d4bk6bc