Trwa ładowanie...

''Ziemia Obiecana'' Andrzeja Wajdy już 21 listopada w kinach studyjnych!

Share
''Ziemia Obiecana'' Andrzeja Wajdy już 21 listopada w kinach studyjnych!Źródło: mat. promocyjne
d3lww8c

Mistrzowska adaptacja powieści Władysława Reymonta, reinterpretująca anachroniczną wymowę pisanego na zamówienie endecji literackiego oryginału.

„Ja nie mam nic, ty nie masz nic, on nie ma nic – to razem mamy właśnie tyle, żeby założyć wielką fabrykę”. By ten cel osiągnąć w Łodzi końca XIX w., trójka przyjaciół - Polak Karol Borowiecki, Niemiec Maks Baum i Żyd Moryc Welt – nie cofnie się przed niczym, łącznie ze zdradą i oszustwem. Opowieść o sile męskiej przyjaźni, fascynujący – w duchu malarstwa Goyi – portret miasta-potwora, porywająca wizja przełomu epok i wyraźne analogie między epoką rodzącego się drapieżnego XIX-wiecznego kapitalizmu i pozbawioną wartości, celebrującą puste rytuały, nuworyszowską Polską ery Gierka.

Zwiastun:

Jeden z najwybitniejszych polskich filmów, laureat licznych nagród, ze Złotymi Lwami i nominacją oscarową na czele. Filmowa uczta, która zadowoli najbardziej wybrednych kinomanów.

Muzyka, Wojciecha Kilara, która podbiła świat. Walc z filmu "Ziemia obiecana" skradł serce samego Francisa Forda Copolli, który osobiście zadzwonił do Wojciecha Kilara i zaprosił go później do współpracy w Hollywood przy filmie "Dracula".

d3lww8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lww8c