Złote Globy 2018 rozdane. "Twój Vincent" bez nagrody

Znamy zwycięzców Złotych Globów 2018. Triumfatorem tej edycji jest film "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", któremu przyznano cztery statuetki. Spośród seriali najwięcej nagród otrzymały "Wielkie kłamstewka". Polska-brytyjska produkcja "Twój Vincent" przegrała z "Coco". Film o ostatnich latach życia Vincenta Van Gogha ma wciąż szansę na nominację do Oscara. Galę poprowadził aktor komediowy Seth Meyers.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Złote Globy to ostatni sprawdzian przed Oscarami
Złote Globy to ostatni sprawdzian przed Oscarami (Getty Images)

Wbrew oczekiwaniom krytyków i typom bukmacherów "Twój Vincent" nie otrzymał nagrody w kategorii Najlepszy film animowany. Laureaci Złotych Globów często triumfują na gali Amerykańskiej Akademii Filmowej, ale brak nagrody nie przekreśla dla tej produkcji szansy na Oscara. Lista nominacji zostanie ogłoszona 23 stycznia.

OTO LISTA NOMINOWANYCH I ZWYCIĘZCÓW W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH

Najlepszy film dramatyczny:
"Dunkierka"
"Czwarta władza"
"Kształt wody"
"Tamte dni, tamte noce"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA

Najlepszy film komediowy lub musical:
"The Disaster Artist"
"Uciekaj"
"Król rozrywki"
"I, Tonya"
"Lady Bird" - WYGRANA

Obejrzyj polski zwiastun filmu "Kształt wody":

Najlepszy reżyser:
Guillermo del Toro za "Kształt wody" - WYGRANA
Martin McDonagh za "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Christopher Nolan za "Dunkierkę"
Ridley Scott za "Wszystkie pieniądze świata”
Steven Spielberg za "Czwartą władzę”

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym:
Timothée Chalamet, "Tamte dni, tamte noce”
Denzel Washington, "Roman J. Israel Esq.”
Tom Hanks, "Czwarta władza”
Daniel Day-Lewis, "Nić widmo”
Gary Oldman, "Czas mroku” - WYGRANA

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym:
Jessica Chastain, "Gra o wszystko”
Sally Hawkins, "Kształt wody”
Frances McDormand, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
Meryl Streep, "Czwarta władza”
Michelle Williams, "Wszystkie pieniądze świata”

Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu:
Steve Carell, "Wojna płci”
Ansel Elgort, "Baby Driver”
James Franco, "The Disaster Artist” - WYGRANA
Hugh Jackman, "Król rozrywki”
Daniel Kaluuya, "Uciekaj”

Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu:
Judi Dench, "Powiernik królowej”
Margot Robbie, "I, Tonya”
Saoirse Ronan, "Lady Bird” - WYGRANA
Emma Stone, "Wojna płci”
Helen Mirren, "The Leisure Seeker”

Najlepszy aktor drugoplanowy:
Willem Dafoe, "Florida Project”
Armie Hammer, "Tamte dni, tamte noce”
Richard Jenkins, "Kształt wody”
Sam Rockwell, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
Christopher Plummer, "Wszystkie pieniądze świata”

Najlepsza aktorka drugoplanowa:
Mary J. Blige, "Mudbound”
Hong Chau, "Pomniejszenie”
Allison Janney, "I, Tonya” - WYGRANA
Laurie Metcalf, "Lady Bird”
Octavia Spencer, "Kształt wody”

Najlepszy scenariusz:
"Kształt wody"
"Lady Bird"
"Czwarta władza"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" - WYGRANA
"Gra o wszystko"

Najlepsza muzyka filmowa:
Carter Burwell, "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
Alexander Desplat, "Kształt wody" - WYGRANA
Johnny Greenwood, "Nić widmo"
John Williams, "Czwarta władza"
Hans Zimmer, "Dunkierka"

Najlepsza piosenka filmowa:
Home, "Fernando"
Mighty River, "Mudboumd”,
Remember Me, "Coco”
The Star, "Pierwsza gwiazdka"
This Is Me, "Król rozrywki" - WYGRANA

Najlepszy film nieangielskojęzyczny:
"Fantastyczna kobieta"
"Najpierw zabili mojego ojca"
"W ułamku sekundy" - WYGRANA
"Niemiłość"
"The Square"

Obejrzyj zwiastun filmu "Coco":

Najlepszy film animowany:
"Dzieciak rządzi"
"The Breadwinner"
"Coco" - WYGRANA
"Fernando"
"Twój Vincent"

Najlepszy serial dramatyczny:
"Opowieść podręcznej” - WYGRANA
"Tacy jesteśmy”
"The Crown”
"Gra o tron”
"Stranger Things”

Najlepszy serial komediowy lub musical:
"Czarno to widzę"
"The Marvelous Mrs. Maisel!" - WYGRANA
"Specjalista od niczego"
"SMILF"
"Will i Grace"

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny:
"Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
"Fargo"
"Top of the Lake: China Girl"
"Konflikt: Bette i Joan"
"The Sinner"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:
Freddie Highmore, "The Good Doctor”
Sterling K. Brown, "Tacy jesteśmy” - WYGRANA
Bob Odenkirk, "Zadzwoń do Saula”
Jason Bateman, "Ozark”
Liev Schreiber, "Kroniki Times Square”

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:
Elisabeth Moss, "Opowieść podręcznej" - WYGRANA
Claire Foy, "The Crown"
Katherine Langford, "13 powodów"
Maggie Gyllenhaal, "Kroniki Times Square"
Caitriona Balfe, "Outlander"

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu:
Anthony Anderson, "Czarno to widzę"
Aziz Ansari, "Specjalista od niczego" - WYGRANA
Kevin Bacon, "I Love Dick"
William H. Macy, "Shameless"
Eric McCormack, "Will i Grace"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu:
Pamela Adlon, "Better Things"
Alison Brie, "GLOW"
Rachel Brosnahan, "The Marvelous Mrs. Maisel" - WYGRANA
Issa Rae, "Insecure"
Frankie Shaw, "SMILF"

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Robert De Niro, "Arcyoszust"
Jude Law, "Młody papież"
Kyle MacLachlan, "Twin Peaks"
Ewan McGregor, "Fargo" - WYGRANA
Jeffrey Rush, "Geniusz"

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Nicole Kidman, "Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
Reese Witherspoon, "Wielkie kłamstewka"
Jessica Lange, "Konflikt: Bette i Joan"
Susan Sarandon, "Konflikt: Bette i Joan"
Jessica Biel, "The Sinner"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Christian Slater, "Mr. Robot"
David Harbour, "Stranger Things"
Alfred Molina, "Konflikt: Bette i Joan"
Alexander Skarsgard, "Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
David Thewlis, "Fargo"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym:
Laura Dern, "Wielkie kłamstewka" - WYGRANA
Ann Dowd, "Opowieść podręcznej"
Chrissy Metz, "Tacy jesteśmy"
Michelle Pfeiffer, "Arcyoszust"
Shailene Woodley, "Wielkie kłamstewka"

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.