Trwa ładowanie...
sąd
08-10-2010 12:41

Znany aktor Zbigniew B. skazany za oszustwo

Znany aktor Zbigniew B. skazany za oszustwoŹródło: AKPA
d397i5j
d397i5j

Na karę grzywny 6 tys. zł został skazany w czwartek znany aktor Zbigniew B. za wyłudzenie zaświadczenia kursu na prawo jazdy. Wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach jest prawomocny.

Prokuratura oskarżyła Zbigniewa B. oraz jego znajomego Mirosława S. o to, że popełnili oszustwo i nie przeszli prawidłowo kursu na prawo jazdy kategorii B i E oraz załatwili sobie egzamin poprzez znajomości w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach. Obaj byli raz skazani, a drugi raz uniewinnieni od zarzutów przez sądy. Prokuratura nie zgodziła się z tym drugim wyrokiem i złożyła kasację do Sądu Najwyższego.

Sąd Najwyższy uznał w lipcu tego roku, że suwalski sąd w procesie apelacyjnym nieprecyzyjnie uzasadnił wyrok wobec oskarżonych, uniewinniając ich i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Sąd Okręgowy w Suwałkach rozpatrując w czwartek sprawę, utrzymał wyrok pierwszej instancji z 2008 roku. Wówczas sąd rejonowy uznał, że obaj oskarżeni odbyli kurs, ale nie w˙całości, gdyż zabrakło kilku godzin jazdy. Sąd uznał, że kłamali w przypadku szkoleń i za to skazał Zbigniewa B. na 6 tys., zaś Mirosława S. na 5 tys. zł grzywny.

Sąd uznał także, że oskarżeni prawidłowo zdali egzamin prawa jazdy. Świadczyły o tym zeznania osób, które wówczas zdawały w ośrodku egzamin.

d397i5j

Według prokuratury Zbigniew B. i˙jego znajomy Mirosław S. mieli dopuścić się zarzucanych czynów w˙sierpniu 2006 roku. Zamiast na egzaminie, mieli załatwić prawo jazdy w˙jednym z˙barów koło Augustowa. Aktor, jego znajomy oraz egzaminator mieli uzgodnić wszystko przy alkoholu.

Aktor za pośrednictwem swoich znajomych z Suwałk miał dogadać się z˙egzaminatorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w˙Suwałkach, że nie przystąpi do egzaminu, ale egzaminator wystawi mu zaświadczenie, że go zdał.

Zbigniew B. to jeden z˙bardziej znanych polskich aktorów. Oprócz wielu seriali, m.in. "Graczykowie", "Święta wojna", "Polskie Drogi", "Dom", zagrał w˙filmach: "Przepraszam, czy tu biją?", "Miś", "Człowiek z˙żelaza" oraz "Dzień świra" i˙"Wszyscy jesteśmy Chrystusami".

Zobacz także:

d397i5j

**[

JASKÓŁKA LATA W BIELIŹNIE ]( http://film.wp.pl/jaskolka-lata-w-bieliznie-6025278372508801g ) * *[

TYCH ZDJĘĆ WSTYDZĄ SIĘ GWIAZDY ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g ) * *[

TAK ZARABIAJĄ DZIECI POLSKICH GWIAZD ]( http://film.wp.pl/nowa-generacja-najlepszych-polskich-aktorow-6025279244911745g ) * *[

JAK DZIŚ WYGLĄDA KEVIN Z "CUDOWNYCH LAT"? ]( http://aleseriale.pl/gid,7111,img,243835,fototemat.html )**

d397i5j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d397i5j