Mocne słowa żony Bruce'a Willisa. "Skończcie z tymi głupimi nagłówkami"
"Wszystko, co czytacie, jest dalekie od prawdy. Ktokolwiek pisze te głupie nagłówki, niech przestanie straszyć ludzi" – napisała w mediach społecznościowych Emma Heming Willis, żona hollywoodzkiego gwiazdora.
Wiosną 2022 roku Emma Heming Willis oraz córki Bruce'a Willisa podjęły decyzję, że nie będą ukrywać przed mediami informacji na temat stanu zdrowia męża i ojca. Wierzyły, że w ten sposób uda się im się zbudować wokół aktora atmosferę względnego spokoju. Żona aktora od miesięcy w niedzielne poranki dzieli się swoimi spostrzeżeniowi na temat choroby męża. Skutki tej decyzji bywały zadowalające.
Nie wszystkie jednak komentarze, które pojawiają się mediach na temat Willisa są wsparciem dla rodziny gwiazdora. O tym mówi Emma Haming w swojej ostatniej relacji w mediach społecznościowych: - Właśnie dałem się nabrać na kliknięcie. Zobaczyłem nagłówek, który dotyczył mojej rodziny. Nagłówek mówi, że w moim mężu nie ma już radości. Teraz mogę tylko powiedzieć, że wszystko, co czytacie, jest dalekie od prawdy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
- Ktokolwiek pisze te głupie nagłówki, niech przestanie straszyć ludzi, że gdy otrzymają diagnozę jakiejś choroby neurokognitywnej, to pozostaje już tylko powiedzieć: 'To już wszystko. To koniec. Możemy się spakować'. Nie! Jest zupełnie odwrotnie – twierdzi oburzona Emma Heming Willis.
Apel do dziennikarzy
Żona aktora przyznaje, że czuje "żal i smutek, ale nie jest to stan dominujący". - Rozpoczynasz nowy rozdział i powiem wam, że ten rozdział jest wypełniony miłością, więzią, radością i szczęściem – podkreśla kobieta.
Na koniec Emma Heming Willis raz jeszcze zaapelowała do dziennikarzy, by przestali straszyć ludzi i szerzyć dezinformację: - Skończcie z tymi głupimi nagłówkami, które przerażają ludzi. (…) Zastanawiacie się, dlaczego w społeczeństwie rośnie poziom lęku i depresji? Edukują nas niewłaściwi ludzie. Ludzie, których opinia jest sprzeczna z doświadczeniem.
Przypomnijmy, że u aktora zdiagnozowano neurodegeneracyjne schorzenie ośrodkowego układu nerwowego – afazję. Choroba prowadzi do zaburzeń mowy, orientacji i zdolności poznawczych. U Willisa wykryto ponadto nieuleczalną formę demencji - otępienie czołowo-skroniowe.
W 50. odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się serialem (!) "Pan i Pani Smith", przeżywamy transformacje aktorskie w "Braciach ze stali" i bierzemy na warsztat… "Netfliksową zdradę". Żeby dowiedzieć się, czym jest, znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: