Trwa ładowanie...

Zwierzyniec pełen filmów! W sierpniu odbędzie się kolejna edycja festiwalu filmowego

W tegorocznym programie przypomnimy sylwetkę polskiego dokumentalisty Sławomira Grünberga, tworzącego głównie na terenie USA a także przybliżymy reżyserskie dokonania Adama Sikory, wybitnego operatora filmowego.

Zwierzyniec pełen filmów! W sierpniu odbędzie się kolejna edycja festiwalu filmowegoŹródło: Materiały prasowe
d26j7w6
d26j7w6

19-ta edycja Letniej Akademii Filmowej to setki projekcji filmowych, retrospektywy twórczości najwybitniejszych reżyserów, spotkania z twórcami, aktorami i krytykami filmowymi.

Akademię zainauguruje przedpremierowy pokaz filmu "Córka trenera” a gościem specjalnym tego wydarzenia będzie reżyser filmu Łukasz Grzegorzek. W programie zaplanowane są także spotkania z polskimi aktorami: Adamem Woronowiczem (Zimna wojna), Jowitą Budnik (Ptaki śpiewają w Kigali) czy Urszulą Grabowską (Wspomnienie lata).

Nową inicjatywą w programie Letniej Akademii Filmowej będzie autorski cykl „Łukasz Maciejewski zaprasza”. Ceniony krytyk filmowy zaprosi do rozmowy twórców filmów, które uznał za najlepsze produkcje tego sezonu. Uczta intelektualna i kulturalna gwarantowana.

d26j7w6

W kalendarzu Akademii znajdzie się wiele pokazów przedpremierowych – wśród nich „Córka trenera”, "Boso po ściernisku” w reżyserii Jana Sveraka, "Nadmiar łaski”, "Utoya - 22 lipca”(nagroda Jury Ekumenicznego na Berlinare), "Kapitan”, „Becoming Astrid” – biografia szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, „Tranzyt” (Nominacja do Złotego Niedźwiedzia i Złotego grona), "Do zobaczenia w zaświatach”(Nagroda Cezara, Nagroda specjalna na MFF w San Sebastian, Srebrny Lew na MFF w Wenecji), „Fokstrot”, "Ramen”, "Smak wspomnień”, "Jesień we Francji”, "Nasze zmagania”, "Amatorzy”, "Człowiek, który zabił Don Kichota”.

Nie zabraknie stałych pozycji Akademii („W polskim obiektywie”, „Rekolekcje filmowe”, „Archeologia kina”, "Filmy w Sieci”, "Klubowy karnet”), replik zaprzyjaźnionych z nami festiwali (Docs Against Gravity, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu”, "Etiuda & Anima”). Letnia Akademia filmowa to także nocne pokazy, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.

Gratką dla fanów muzyki będzie przegląd zatytułowany "Bob Dylan - Noblista na ekranie” podczas którego, zaprezentowane zostaną 4 oblicza artysty: muzyka, aktora, reżysera i bohatera filmowego.
W ramach cyklu imprez towarzyszących odbędą się także koncerty m.in. takich zespołów jak Chudoba, który zdobył Grand Prix pierwszej polskiej edycji Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” zorganizowanego przez Polskie Radio w ramach współpracy z Europejską Unią Radiową. Usłyszymy też rewolucyjną kobiecą formację folkową Same Suki.Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Grają i śpiewają żywiołową interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę zabawy.&# 160;

Szczegółowy program LAF dostępny jest na stronie internetowej i na Facebooku Letniej Akademii Filmowej www.laf.org.pl

d26j7w6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26j7w6