Trwa ładowanie...

''1920 Bitwa Warszawska'' - zagraniczni krytycy oceniają

''1920 Bitwa Warszawska'' - zagraniczni krytycy oceniająŹródło: Forum Film
d3jdomx
d3jdomx

Jeszcze nie opadła fala mocno emocjonalnych polskich reakcji na „1920 Bitwę Warszawską”, a już zaczynają napływać recenzje z zagranicy.

Znany krytyk Phillip Bergson pisze w brytyjskim „Screen Daily”: – Mało znana karta z historii Europy ożywa w spektakularny sposób – w wyjątkowo olśniewającej technice 3D – w eleganckim, epickim widowisku ukazującym, jak Polska, świeżo po odzyskaniu niepodległości, odnosi zwycięstwo nad dokonującą inwazji Armią Czerwoną i zapobiega rozprzestrzenianiu się komunizmu na cały kontynent.

Film, w którym pobrzmiewają echa „Kabaretu” – kontynuuje Bergson – przywołuje kosmopolityczną aurę Warszawy po I wojnie światowej, skupiając się na romansowym wątku miłości artystki wodewilowej Oli (urocza Natasza Urbańska, która błyszczy, śpiewa i tańczy w swojej pierwszej głównej roli filmowej) i Jana (popularny aktor telewizyjny i filmowy Borys Szyc), obdarzonego fantazją kawalerzysty o lewicowych przekonaniach.

d3jdomx

Opowiedziany w dobrym tempie, pełen napięcia i niespodzianek, film zapewnia mnóstwo efektów specjalnych, mimo budżetu na poziomie zaledwie 9 mln dolarów – pisze dalej krytyk i podkreśla, że to wielkie historyczne widowisko nakręcono w całości za polskie pieniądze i polskimi siłami.

Angielska premiera „1920 Bitwy Warszawskiej” odbędzie się już w czwartek, 6 października, w Cineworld Haymarket w Londynie. Gościem specjalnym premiery będzie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, a swą obecność potwierdzili także reżyser Jerzy Hoffman oraz grająca główną rolę kobiecą Natasza Urbańska. Film pokazywany będzie w największej brytyjskiej sieci kinowej Cineworld, w 21 multipleksach w całej Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3jdomx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jdomx