Trwa ładowanie...

2.5 tys. dolarów od Sylvestra Stallone'a za hormon wzrostu

Share
2.5 tys. dolarów od Sylvestra Stallone'a za hormon wzrostuŹródło: AP
d46fpui

Sąd w Sydney skazał znanego aktora Sylvestra Stallone'a na karę grzywny w wysokości równowartości 2,5 tys. dolarów za wwiezienie do Australii niedozwolonej w tym kraju substancji - hormonu wzrostu.

W połowie lutego Stallone przyjechał do Australii promować film "Rocky Balboa". Mimo iż zadeklarował, że nie posiada przy sobie żadnych niedozwolonych przedmiotów, celnicy znaleźli w jego bagażu 48 fiolek hormonu wzrostu Jintropin.

Według urzędników, 60-letni gwiazdor nie potrafił dowieść, że preparat został przepisany mu przez lekarza. Później, gdy policja chciała przeprowadzić przeszukanie w jego pokoju hotelowym, wyrzucił przez okno cztery fiolki tego samego medykamentu, które jednak udało mu się przemycić.

W zeszłym tygodniu Stallone przeprosił władze Australii i przyznał się do stawianych mu zarzutów dotyczących wwozu na teren tego kraju zabronionych substancji.

Podobne czyny zagrożone są w Australii karą nawet do 90 tys. dolarów grzywny i do pięciu lat więzienia.

Prócz grzywny sąd polecił aktorowi, nieobecnemu podczas ogłoszenia werdyktu, pokrycie kosztów sądowych w wysokości około 8300 dolarów.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d46fpui

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46fpui
d46fpui