Trwa ładowanie...

"20 000 dni na Ziemi" z Nickiem Cave'em w polskich kinach

Share
"20 000 dni na Ziemi" z Nickiem Cave'em w polskich kinach
d1509zp

31 października do naszych kin trafi obraz "20 000 dni na Ziemi".

Dzieło ukazuje dzień numer 20 000 życia muzyka - od dźwięku budzika wczesnym rankiem do nocnego spaceru wzdłuż plaży po koncercie. W swoim filmowym debiucie Jane Pollard i Iain Forsyth łączą fikcję z prawdą, a sprawy publiczne z prywatnymi, by opowiedzieć historię życia wokalisty.

W "20 000 dni na Ziemi" widzimy sceny, w których Cave rozmawia z terapeutą o swoim dzieciństwie, albo przegląda zdjęcia z szalonych lat, gdy zaczynała się jego kariera. Materiały z sal prób i studiów nagraniowych przeplatane są wypowiedziami muzyków, którzy z nim pracowali: Blixy Bargelda z The Bad Seeds czy gwiazdy pop Kylie Minogue. Widzimy go także w sytuacjach zupełnie prywatnych, gdy w domu ogląda z dziećmi film lub spotyka się z przyjacielem. Obrazom towarzyszy narracja napisana i czytana przez samego Cave'a, który dzieli się z widzami swoimi poglądami na życie i wprowadza nas w tajniki tworzenia muzyki przy okazji nagrywania płyty "Push the Sky Away".

d1509zp

Poniżej można obejrzeć polski zwiastun produkcji:

Dorobek Nicka Cave'a i jego zespołu The Bad Seeds zamyka wspomniany album "Push The Sky Away". Longplay ukazał się w lutym 2013 roku.

d1509zp

Podziel się opinią

Share
d1509zp
d1509zp