Trwa ładowanie...

3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach Artystyczna różnorodność na najwyższym poziomie

Najważniejsze polskie kulturalne wydarzenie roku w Chinach – taką opinią festiwal cieszy się w Państwie Środka. Organizatorzy nie spoczywają jednak na laurach, co roku podnoszą poprzeczkę wyżej i decydują się na kolejne innowacyjne decyzje programowe.

Share
3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach Artystyczna różnorodność na najwyższym poziomieŹródło: Materiały prasowe
d3zqmjx

25 października podczas wielkiego otwarcia w Pekinie wystartuje 3. edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Przez ponad dwa miesiące w największych chińskich miastach odbędą się projekcje polskich filmów, prezentacja branży gier wideo, wystawy, koncerty, wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki.

Zawarte w nazwie festiwalu "kręgi sztuki” symbolizują przenikanie się różnych dziedzin artystycznych. Program filmowy 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach odzwierciedla różnorodność polskiej kinematografii, prezentując zarówno jej współczesne osiągnięcia jak i cenione klasyczne dzieła, a w tym roku także twórczość dokumentalną i animowaną. Za sprawą festiwalu po raz pierwszy w Azji zaprezentowane zostaną dwa głośne polskie filmy: nagrodzona w Cannes „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (przy współpracy z European Film Festival i "Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jednym z gości Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach będzie Maciej Zakościelny.

Po ubiegłorocznym sukcesie, również podczas tej edycji Polskich Kręgów Sztuki w Chinach odbędzie się prezentacja polskiej branży gier wideo. Ich producenci i wykonawcy pokażą swoje najnowsze osiągnięcia na najważniejszych platformach, a wybitni fachowcy z branży – własne możliwości artystyczne, technologiczne i projektowe.

d3zqmjx

W ramach festiwalu odbędą się koncerty cenionego na całym świecie pianisty Grzegorza Niemczuka. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach to również nowe wyzwania artystyczne. W ramach festiwalu premierowy koncerty zagrają The Voice of the Wild Hunt. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć muzykę, która była użyta w sławnej grze stworzonej przez CD PROJEKT. Z koncertami wystąpi również superbend polskiego jazzu: Circles of Art Orchestra. Zaplanowano również wystawę plakatu Galerii AMS w stolicy prowincji Hunan – Changshy.

Wszystkie wydarzenie organizowane w ramach Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach odbywają się w najbardziej prestiżowych obiektach. Tegoroczna edycja obejmie następujące chińskie miasta: Pekin, Hangzhou, Chengdu, Shanghai, Jinan, Nanjing, Shenzen i Changshę. Wydarzenie nagłaśniane jest przez narodowe i lokalne chińskie media, a w Festiwalu uczestniczą również chińscy artyści i eksperci z poszczególnych dziedzin.

Plakat 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach zaprojektował wybitny polski plakacista Sebastian Kubica od samego początku współpracujący przy Festiwalu Kręgi Sztuki.

3.edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach została objęta Honorowym Patronatem przez Prezesa Rady Ministrów RP, Marszałka Senatu RP oraz Polsko-Chińską Grupę Parlamentarną.
Sponsorem Głównym 3. edycji "Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” jest PKO Bank Polski. Sponsorami wydarzenia także są Tauron, Enea, Orlen, PGE, PFR Foundation.
Partnerami Festiwalu są: China Film Archive, International Student Animation Festival, CUC Anima, European Union Film, Festival, Polsko-Chińska Fundacja Komunikacji i Rozwoju.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kręgi Sztuki.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: www.kregisztuki.pl

d3zqmjx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zqmjx