Trwa ładowanie...

37. Gdynia Film Festival dzieciom

Share
37. Gdynia Film Festival dzieciom
d3l2a0d

Chiny, Indie, Iran, Afryka – te strony świata odwiedzą filmowo najmłodsi widzowie tegorocznego Gdynia Film Festival wraz z sekcją Gdynia Dzieciom. Poza projekcjami w programie m.in.: warsztaty reportersko-dziennikarskie, aktorskie i filmowe, zajęcia plastyczne i kulinarne oraz warsztaty UNICEF. Kulminacyjnym punktem programu będą Filmowe Koszary na terenie jednostki wojskowej Marynarki Wojennej RP.

Gdynia Dzieciom to specjalna sekcja gdyńskiego Festiwalu, zorganizowana w ramach Programu Polskie Kino Młodego Widza, stworzonego przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W tym roku sekcja zaprezentuje się wyjątkowo bogato. Projekcje będą miały miejsce na gdyńskim Oksywiu w Kinoteatrze Grom, a także w Cieplewie, Elblągu, Lęborku i Tczewie.

Tematem przewodnim tegorocznych filmów jest wielokulturowość. Dzieci zobaczą filmy z Chin, Iranu, Indii, Afryki i oczywiście z Polski. Seansom towarzyszyć będą warsztaty filmowe, zajęcia plastyczne i kulinarne oraz gry i zabawy tematycznie związane z krajami, z których pochodzą filmy. Dodatkowymi bonusami będą warsztaty z cenionym operatorem Piotrem Lenarem, który wprowadzi najmłodszych widzów w tajniki robienia zdjęć filmowych oraz warsztaty reportersko-dziennikarskie, które pozwolą ich uczestnikom sprawdzić się w roli młodego reportera Gdynia Dzieciom.

Poza filmami skierowanymi do szkół organizatorzy przygotowali zestaw animacji dla najmłodszej, przedszkolnej widowni, a także pokazy dla młodzieży i projekcje typowo familijne, skierowane do całych rodzin. Szczególne atrakcje, jakich jeszcze w historii Gdyni Dzieciom nie było, przygotowano na sobotę 12 maja. Tego dnia na gdyńskim Oksywiu odbędą się "Koszary filmowe". Pod tym hasłem kryją się widowiskowe pokazy kaskaderskie, przygotowane przez Polską Szkołę Kaskaderów Filmowych, które podziwiać będzie można na terenie wojskowej jednostki Marynarki Wojennej RP i terenach przyległych. Oprócz tego, każdy będzie miał szansę poznać tajniki charakteryzacji filmowej, spróbować sił w treningu prowadzonym przez kaskaderów, wziąć udział w licznych grach, zabawach i konkursach z nagrodami.

d3l2a0d

Wyjątkowym punktem programu będzie zbiórka krwi zorganizowana przez fundację Krewniacy. Najnowocześniejszy w Polsce autobus, przystosowany do tego celu, przyjmować będzie tych, którzy wzorem wielu artystów filmu, zdecydują się na honorowe oddanie krwi i tym samym wsparcie szczytnej akcji Krewniaków.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu, wzorem lat ubiegłych, Jury międzynarodowej organizacji CIFEJ (Centre International du Film pour l’Enfance et la Jeunesse), zajmującej się problematyką filmu i twórczości audiowizualnej dla dzieci i młodzieży, wybierze film, któremu wręczy swoją nagrodę.

Na wszystkie projekcje i imprezy towarzyszące jest WSTĘP WOLNY.

* Organizatorzy sekcji Gdynia Dzieciom:* Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Pomorska Fundacja Filmowa.

Partnerzy: Marynarka Wojenne RP, 3 Flotylla Okrętów, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Klub 3 Flotylli Okrętów,Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych - Instytut Pedagogiki, Miasto Lębork, Lęborskie Centrum Kultury Fregata, Gmina Pruszcz Gdański, Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie, Miasto Tczew, Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Bollywood Lounge, YMAA Gdynia-Sopot-Gdańsk, Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi , Polska Szkoła Kaskaderów Filmowych, Akademia Multiart , Studio Sztuki, Paluszkami.pl, Egmont Polska, Kraina Soków, Państwowa Straż Pożarna w Gdyni

Patroni Honorowi:

Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek
Prezydent Miasta Tczewa - Mirosław Pobłocki
Burmistrz Miasta Lęborka - Witold Namyślak
Wójt Gminy Pruszcz Gdański – Magdalena Kołodziejczak
Pomorski Kurator Oświaty – Elżbieta Wasylenko
Polski Komitet Narodowy UNICEF
CIFEJ (Centre International du Film pour l’Enfance et la Jeunesse)

d3l2a0d

Podziel się opinią

Share
d3l2a0d
d3l2a0d