Trwa ładowanie...

38. Gdynia Film Festival: Oficjalny plakat [foto]

Share
38. Gdynia Film Festival: Oficjalny plakat [foto]
Źródło: helios.pl
d4lqtkv

38. edycja Gdynia Film Festival zbliża się wielkimi krokami. Największe święto polskiego kina odbędzie się między 9 a 14 września 2013 roku. Organizatorzy zaprezentowali w sieci tegoroczny oficjalny plakat festiwalu. Sprawdźcie, jak wam się podoba.

Gdynia - Festiwal Filmowy to jedna z największych imprez filmowych w Polsce i jedyna, która na tak wielką skalę promuje polską kinematografię. Co roku o Wielką Nagrodę Złotych Lwów walczą w Gdyni najnowsze polskie filmy.

Festiwal w Gdyni to przede wszystkim wizytówka polskiego kina - najlepsze filmy roku, najważniejsi twórcy, najgorętsze tematy. Współczesność spotyka się tu w dialogu z historią: nowe pokolenia filmowców konfrontują się z mistrzami, a nowe pokolenia krytyków reinterpretują klasykę polskiego kina.

d4lqtkv

Ale dziś, kiedy zmienia się krajobraz kina europejskiego, a wraz z nim widownia, festiwal w Gdyni powinien też pełnić funkcję edukacyjną: uczyć nas kina, przypominać klasykę, prezentować nasze filmy w kontekście dokonań innych twórców w tej części Europy. Spotkanie w Gdyni powinno być okazją nie tylko do wspólnego seansu, ale i wspólnej rozmowy.

Każdy, kto interesuje się kinem - nie tylko polskim, ale w ogóle kinem Europy Wschodniej - powinien tu być.

d4lqtkv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lqtkv
d4lqtkv