Trwa ładowanie...
mamut
11-09-2009 03:03

"500 dni miłości" i "Mamut" na Warszawskim Festiwalu Filmowym

"500 dni miłości" i "Mamut" na Warszawskim Festiwalu FilmowymŹródło: Imperial CinePix
d18k6d3
d18k6d3

25. Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy rozpocznie się 9 października i potrwa 9 dni. W tym czasie widzowie będą mogli zobaczyć m.in. dzieła Stevena Soderbergha, Lukasa Moodyssona i Michaela Glawoggera.

W programie tegorocznego WMFF będzie można zobaczyć m.in. *"500 dni miłości""500 dni miłości"* Marka Webba z Josephem Gordonem-Levittem i Zooey Deschanel. To historia chłopaka, który zakochuje się w dziewczynie. Na ich przykładzie reżyser przedstawia portret pokolenia współczesnych dwudziestolatków, które utknęło między nadzieją a cynizmem. W programie WMFF znalazł się również film "Adam" Maksa Mayera z Hugh Dancy i Rose Byrne, a także "Girlfriend Experience" Stevena Soderbergha, prezentujący problemy osobiste ludzi w dobie kryzysu gospodarczego. Główną rolę gra gwiazda filmów porno, Sasha Grey.

Oprócz tego widzowie festiwalu będą mogli zobaczyć "Mamuta" Lukasa Moodyssona czy "Moon" Duncana Jonesa.

Nie zabraknie również polskich akcentów. W ramach festiwalu będzie można obejrzeć "Nic osobistego" Urszuli Antoniak z Lotte Verbeek i Stephenem Rea. Piotr J. Lewandowski pokaże "Muchy". Na 25. WMFF swój najnowszy obraz zaprezentuje słynny austriacki dokumentalista Michael Glawogger. "Najlepszy kontakt" to komedia, która przedstawia losy złodziei, którzy przez przypadek trafiają do Drogomyśla w Polsce.

Poza tym będzie można zobaczyć filmy: "Dezinformacja" Yoava Shamira, poruszający problem holokaustu, "Zabić sędziego" Yvesa Hinanta, dokument portretujący środowisko sędziów piłkarskich, kręcony "na gorąco", "Cara" Pawła Lungina o Iwanie Groźnym z Aleksandrem Domogarowem, a także "Mamut" Lukasa Moodyssona, który współpracował z polskim montażystą Michałem Leszczyłowskim.

d18k6d3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18k6d3